Cevap Yaz
20 Ekim 2023, 9:24 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 124-129-133-134. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

10.Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 124-129-133-134. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Bitki Örtüsünün Sınıflandırılması ve Dağılışı konusunun bulunduğu 10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 124-129-133-134 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 124-129-133-134. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

10. Sınıf Yıldırım Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları Bitki Örtüsünün Sınıflandırılması ve Dağılışı

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Yıldırım Yayınları

Hazırlık Çalışması

Yeryüzünde farklı bitki örtülerinin oluşmasında insanların nasıl etkide bulunduğunu sınıfınızdaki arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap:  Bitki türlerini etkileyen faktörlerin başında iklim, yer şekilleri, toprak özellikleri ve beşeri faktörlerdir. İnsanlar beşeri yollarla , kendi belirlediği yöntemlerle bitki yetiştirmeye başlamasıyla doğadaki bu değişikliği yapmışlardır. Bunlara örnek olarak sera yöntemleri, gen düzeltme, aşı uygulaması, yapay gübre kullanımı ve profesyonel sulama yöntemleri gibidir. 

10. Sınıf Yıldırım Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 129-133-134. Sayfa Cevapları Türkiye’nin Bitki Örtüsü

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları Yıldırım Yayınları

Hazırlık Çalışması

Ülkemizde orman bakımından fakir olan yerlerin nereler olduğunu araştırınız. Bu yerlerin orman bakımından fakir olmalarının nedenlerini sınıfınızda paylaşınız
Cevap: Ülkemizde orman bakımından en fakir olan yerler Iğdır, Ağrı ve Nevşehir illeridir. Burada orman alanının az olmasının nedeni güneş ışınının gelme açısı, iklim, coğrafi yapının elvermemesi gibi etkenlerden dolayı azdır. 


10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 133 Cevapları Yıldırım Yayınları

Etkinlik

Aşağıdaki metinleri okuyarak yorumlayınız. Ülkemizin bitki örtüsünü neden korumamız gerektiğiyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi defterinize yazınız.Yazınızı sınıfınızdaki arkadaşlarınıza okuyunuz.

ÜLKEMİZ ÜÇ KITANIN VİTRİNİ DURUMUNDADIR
Cevap: Ülkemiz binlerce canlı türüne ve yalnızca Türkiye’ye ait üç binden fazla bitki türüne ev sahipliği yapması gibi birçok özelliğe sahip olmasından dolayıyla korunmaya değer eşsiz bir coğrafyaya sahiptir. 

Ekosistemlerimiz ve Yaban Hayatı Üzerindeki Tehdit ve Baskılar
Cevap: Türkiye coğrafyasındaki eşsiz biyoçeşitlilik hassas bir denge üzerinde oturtulduğundan dolayı bu denge beşeri faaliyetler sonrası bozulması çok kolaydır. Bu nedenden dolayı beşeri faaliyetlerimiz sırasında bu hassas dengeyi gözetmeli ve bilinçli davranmalıyız. 


10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları Yıldırım Yayınları

Etkinlik

Aşağıda verilen ifadeleri doğru veya yanlış oklarına göre takip ettiğinizde kaçıncı çıkışa ulaştığınızı işaretleyiniz.,
Cevap: 

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları Yıldırım Yayınları

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.