Cevap Yaz
29 Ağustos 2023, 9:44 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 161-167. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

10.Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 161-167. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan Yeryüzünde Göçler konularını arasında bulunduran 10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 161-167 Cevapları konusunu paylaştık. Yeryüzünde Göçler konusu içerisinde bulunan cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 161-167. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

10.Sınıf Yıldırım Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 161-167. Sayfa Cevapları Yeryüzünde Göçler

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Yıldırım Yayınları

Hazırlık Çalışması

1. Siyasi olayların göçe etkisini araştırınız. Araştırma sonucunu defterinize yazınız.
Cevap: İnsanların zaman zaman zorunlu olarak göç etmesine sebep olur. Ülke çapında gerçekleşen nüfus politikaları, uluslararası çapta gerçekleşen nüfus mübadeleleri ve mülteci paylaştırılması gibi etkenler siyasi anlamda gerçekleşen göçlere örnek olarak gösterilebilir. 

2. Türklerin Orta Asya’dan neden göç ettiklerini araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri defterinize yazınız.
Cevap: Türkler Orta Asya’dan göç etmesinin sebebi iklim şartları, salgın hastalıklar, savaş, siyasi nedenler, dini sebepler, cihan hakimiyeti gibi nedenlerden dolayı göç etmişlerdir. 


10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Yıldırım Yayınları

Etkinlik

Aşağıda verilen “Göçmenlere Dost Eli” adlı metni okuyunuz. Metinden hareketle “Sizin elinizde olanaklar bulunsaydı göçmenler için neler yapardınız?” sorusuyla ilgili düşüncelerinizi yazınız. Yazdıklarınızı sınıfınızdaki arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ülkelerine geri dönmelerini engelleyen sebepleri rotadan kaldırmak için çalışmalarda bulunurdum. Ortadaki sorunlar çözüldükten sonra ülkelerine dönüş için yardımda bulunurdum. Savaşta zarar görmüş ve psikolojik olarak sorun yaşayan insanların rehabilite edilmesini sağlardım. Çocuklar için eğitim kampları düzenlerdim.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.