Cevap Yaz
8 Mayıs 2023, 16:42 - Sena Yazdı

10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 84-85. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 84-85. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde liseye gitmekte olan 10. sınıf öğrencileri için YKS sınavında da karşılarına çıkacak olan din kültürü dersine ait çok önemli bilgilerin ve çalışmaların olduğu, Kur’an’dan Mesajlar: Âl-î İmrân Suresi 103-105. Ayetler başlıklı çalışmaların yer aldığı 10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84-85 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 84-85. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10.Sınıf MEB Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 84-85. Sayfa Cevapları Kur’an’dan Mesajlar: Âl-î İmrân Suresi 103-105. Ayetler

10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84 Cevapları MEB Yayınları

Düşünelim-Konuşalım

“Nerede birlik, orada dirlik”
“Sürüden ayrılan kuzuyu kurt kapar.”

Yukarıdaki atasözlerini Âl-i İmrân suresinin 103. ayetine göre değerlendirerek düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Atasözü ve Âl-i İmrân suresinin 103. ayetine göre ; birlik ve beraberlik içerisindeyken daha güçlü ve huzurlu olunacağını anlatmaktadır.  Birlik ve beraberliğin bozulması toplumun bölünmesine ve tehlikeye girmesine sebep olur. 


10. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 85 Cevapları MEB Yayınları

Yorumlayalım

Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez. (Mehmet Akif Ersoy, Safahat, Süleymaniye Kürsüsünde, s.179.) 

Yukarıda verilen beyti Âl-i Îmran suresi 103. ayeti dikkate alarak yorumlayınız.
Cevap: Yukarıdaki beyit ve Âl-i Îmran suresi 103. ayetinde; Yaşanılan zorluklara ve zulme karşı bölünmeden birlik olarak ve Allah’ın ipine sımsıkı sarılarak şükretmemiz gerektiği anlatılmaktadır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.