Cevap Yaz
22 Mart 2024, 7:14 - Furkan Yazdı

15 Temmuz Gecesi Ne Oldu?

15 Temmuz

15 Temmuz Gecesi Ne Oldu?

15 temmuz 2016 tarihinde fettullah gülenin başı çektiği fetullahçı terör örgütü olan feto örgütünün Türkiye Cumhuriyetinin milli birliğini ve demokrasi yönetimini hedef alarak gerçekleştirdiği hain bir darbe girişiminde bulunmuştur.

15 temmuz gecesinde Türk silahlı kuvvetlerine sızan ve kendine “Yurtta sulh konseyi” adıyla tanımlayan feto mensubu olan askerlerin çalışmalarıyla ortaya çıkan bir darbe girişimi meydana gelmiştir. bu darbe girişiminin ilk adımı olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde saat 22.00 sularında darbeciler İstanbul Boğaziçi köprüsü ve fatih sultan Mehmet köprüsünü bir grup şeklinde trafiğe kapatmışlardır.

Eş zamanlı olarak da Ankara’da f-16 uçaklar alçalarak uçmaya başlamışlardır. Ayrıca bir grup ise Trt’yi basarak önceden hazırlamış oldukları bildirgeyi zorla haber spikeri olan Tijen Karaş’a bir bildirge okuttular. Ancak tüm girişimleri Türk milleti boşa çıkarttı. Çünkü Türk milleti demokrasiye yapılan bu darbeyi kemdi canları pahasına engellemiş ve ayaklanarak bu darbe girişimini boşa çıkartmışlardır.

Hainlerin askeriyenin içine sızarak ayaklandırdıkları askerin yapmış olduğu bu darbe girişimi cesur ve iradeli Türk milleti çok kısa sürede bastırmıştır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.