Cevap Yaz
22 Mart 2024, 7:26 - Furkan Yazdı

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

19 mayıs, ülkemizin tarihi açısından büyük önem arz eder. Çünkü 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal paşa ülkemizin kötü giden kaderini değiştirmek için samsuna ayak basmıştır.

Osmanlı devletinin dağılma dönemine girmesiyle birlikte bir çok ülke Anadolu üzerinde hakimiyet kurmak için işgallerde bulunmuştur. Osmanlı devletinin gücü kalmadığı için de işgal devletlerine boyun eğmiştir. Ancak Mustafa Kemal bunu kabullenmemiş ve ülkenin işgalci devletlerden kurtulması için ilk adım olarak da 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a ayak basmıştır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk samsuna giderek millete birlik ve beraberlik çağrısı yapmış ve yumruk olmak için çaba göstermiştir. Bu açıdan atamızın 19 Mayıs günü samsun şehrine gitmesi ve Türk milletini işgallere karşı ayaklandırması sayesinde ülkemizin bu günlere gelmiştir. Bu sebeple de ülkemiz ve milletimiz açısından çok büyük önem arz eden bir gündür.

Milletimizin bu güne gelmesinde atılan ilk adım olan 19 mayıs, kurtuluş savaşının başlangıcı olmuştur. Ve bu sebeple de her yıl 19 Mayıs günü “Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı” olarak kutlamaktayız.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.