Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
19 Mayıs 2021, 21:00
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1116

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

19 mayıs, ülkemizin tarihi açısından büyük önem arz eder. Çünkü 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal paşa ülkemizin kötü giden kaderini değiştirmek için samsuna ayak basmıştır.

Osmanlı devletinin dağılma dönemine girmesiyle birlikte bir çok ülke Anadolu üzerinde hakimiyet kurmak için işgallerde bulunmuştur. Osmanlı devletinin gücü kalmadığı için de işgal devletlerine boyun eğmiştir. Ancak Mustafa Kemal bunu kabullenmemiş ve ülkenin işgalci devletlerden kurtulması için ilk adım olarak da 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a ayak basmıştır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk samsuna giderek millete birlik ve beraberlik çağrısı yapmış ve yumruk olmak için çaba göstermiştir. Bu açıdan atamızın 19 Mayıs günü samsun şehrine gitmesi ve Türk milletini işgallere karşı ayaklandırması sayesinde ülkemizin bu günlere gelmiştir. Bu sebeple de ülkemiz ve milletimiz açısından çok büyük önem arz eden bir gündür.

Milletimizin bu güne gelmesinde atılan ilk adım olan 19 mayıs, kurtuluş savaşının başlangıcı olmuştur. Ve bu sebeple de her yıl 19 Mayıs günü “Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı” olarak kutlamaktayız.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.