Cevap Yaz
4 Haziran 2022, 17:00 - Sena Yazdı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

3.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 1. Elektriğin Güvenli Kullanılması konusunun da bulunduğu 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

3. Sınıf Anka Yayınevi Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları 1. Elektriğin Güvenli Kullanılması

3. Sınıf Fen Bilimleri Anka Yayınevi Sayfa 158 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik Etkinlik

Pil atıkları çevreyi neden kirletir? Bu kirliliği önlemek için neler yapmalıyız? Aşağıdaki noktalı yerlere yazalım.
Cevap: Pilin içerisindeki çeşitli kimyasallardan dolayı suları, toprakları, çevreyi kirletir. Bu kirliliği önlemek için ömrünü tüketmiş pillerimizi pil atık kutularına toplamalıyız.


Elektriği güvenli kullanmadığımızda elektrik çarpmaları meydana gelebilir. Aşağıdaki noktalı yerlere bu durumu önlemek için neler yapmamız gerektiğini yazalım.
Cevap: Elektrik çarpmalarını önlemek için elektriğin olduğu yerleri her zaman kuru tutmalıyız ıslanmasını önlemeliyiz ve topraklama yapmalıyız.


Elektrik çarpmış birini gördüğümüzde neler yapmamız gerektiğini aşağıdaki noktalı yerlere yazalım.
Cevap: Elektrik çarpmış birini gördüğümüz esnada elektrik enerjisini ve ya sigortayı kesmemiz gerekir. Elektrik çarpan kişiye demir gibi elektriği iletecek şeylerle müdahale etmemeliyiz. Tahta, kazak gibi malzemeler kullanabiliriz.


3.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 158. Sayfa, 1. Elektriğin Güvenli Kullanılması 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.