Cevap Yaz
18 Mart 2023, 14:03 - Furkan Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106-107-108-109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106-107-108-109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

3.Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106-107-108-109. Sayfa Cevapları Güvende Olmak İstiyorum

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 106. Ders Kitabı Cevapları

Güvende Olmak İstiyorum

Soru: Önceden yaşadığınız güvenliğinizi tehdit eden bir olay ya da durumu anlatınız.
Cevap: Önceden sokakta yürürken birisi yanımdan bana bisikletiyle çarparak hızlıca geçti ve arkasına bile bakmadan yoluna devam etti.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 106. Ders Kitabı Cevapları

Soru: Mehmet’ in Ali’ye söyledikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz Ali’nin yerinde olsaydınız nasıl davranırdınız?
Cevap: Mehmet okula gitmeyerek yanlış bir davranış yapıyor bunun yanında arkadaşınıda bunun için ikna edip onu arkadaşlığı bitirmekle tehdit ettiği için son derece yanlış bir davranış sergilemiştir. Bende Ali gibi davranırdım.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 107. Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 106. Ders Kitabı Cevapları

Soru: Güvenliğinizi tehdit eden olağanüstü olay ya da durumları söyleyiniz. Bu durumlarda neler yapmanız gerektiğini örnekler vererek açıklayınız.
Cevap: Güvenliğimizi şu anda tehdit eden olağanüstü bir durum yok ancak terör, savaş ve doğal afet gibi durumlar olağanüstü tehdit durumlarıdır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 108. Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik Zamanı – 1

Etkinlik: Aşağıdaki görsellerde verilen tehlikeli durumları inceleyiniz. Bu tehlikeli durumların ortaya çıkış sebeplerini ve bu durumlarda yaşanabilecek olumsuzlukları ilgili boşluklara yazınız.

Tanımadığım biri benimle ısrarla konuşmak istedi.: Tanımadığımız birisiyle asla konuşmamalıyız, bu kişi bizi kötü amaçlar için kullanabilir bu nedenle bu tarz kişileri gördüğümüz zaman ailemizden ve çevremizden yardım istemeliyiz.

Arkadaşım, bana diğer arkadaşlarımla oynamamam konusunda baskı yaptı.: Arkadaşımın bu tavsiyesine uymam ve bu arkadaşımla mümkün olduğunca az görüşürüm çünkü o da diğer arkadaşlarım gibi aynı seviyededir bu gibi durumlarda bizde ona benzeyebilir kötü birisi olabiliriz.

Birileri kantinden aldığım tostu benden zorla almak istedi.: Bu durumda hemen nöbetçi öğretmeni bulmalı ve o öğrencileri nöbetçi öğretmene şikayet etmeliyiz.

Tanımadığım biri beni arabası ile okula götürmeyi önerdi.: Tanımadığımız birisinin arabasına binmemeliyiz bu tarz durumlarda kişi bizi kaçırmak istiyor olabilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 109. Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik Zamanı – 2

Etkinlik: Aşağıdaki görsellerde bazı doğal afetler verilmiştir. Bu doğal afetlerin zararlarından korunabilmek için ne gibi önlemler alabilirsiniz? Aşağıdaki boşluklara yazını

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 109. Ders Kitabı Cevapları

Cevap: Deprem sırasında duvara sabitlenmiş büyük ve sağlam bir objenin içine veya altına girerek kafamızı elimizle koruyup depremin bitmesini beklemeliyiz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 109. Ders Kitabı Cevapları

Cevap: Sel ve su baskınları olduğu zaman evin yüksek bir yerine çıkıp yardım gelmesini beklemeliyiz, eğer arabadaysak arabayı hemen durdurup arabanın üstüne veya başka yüksek bir yere gitmeliyiz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.