Cevap Yaz
1 Kasım 2022, 19:13 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 23-24-25-26. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 23-24-25-26. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin ve onun velilerinin ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Adem ile ilgili bir takım konuların bulunduğu 6. sınıf din kültürü ders kitabı cevapları sayfa 23-24-25 ve 26. sayfadaki cevapları paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 23-24-25-26.  Sayfa Cevapları Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Âdem (a.s.)

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 23 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

İlk insan hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Adem ilk insan, ilk peygamberdir. Hz. Adem’den önce Allah melekleri yaratmış. Allah insanı yaratmak istediğinde meleklere söz etmiştir. Bunun üzerine melekler orada kan dökecek bozgunluk yaratacak birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana teşbih ve tasdif ediyoruz. Demiştir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 24 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Ahmed bin Hanbel, Müsned, C 4, s. 252.

Peygamberimiz (s.a.v.) yukarıdaki sözüyle neyi anlatmak istemiştir? Düşüncelerinizi yazınız.
Cevap: Peygamberimiz (s.a.v.) bütün insanların bir olduğumuzu hepimizin Adem’in çoçukları olduğunu anlatmak, hiçkimsenin birbirinden üstün olmadığını anlatmak istemiştir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 26 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Kunut dualarında Yüce Rabb’imizden ne gibi dilek ve isteklerde bulunmaktayız? Aşağıdaki şemaya örnekler yazınız.
Cevap: Kunut dualarında Yüce Rabb’imizden yardım dileriz. Bağışlanma dileriz. Hayırlı şeyleri vermesini isteriz. Doğru yoldan çıkmamayı dileriz. Rahmetini isteriz.


6. Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 23-24-25-26. Sayfa, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Âdem (a.s.) ünitesi etkinlik çalışmaları içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.