Cevap Yaz
17 Mayıs 2022, 10:13 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin dini konularda eğitim gördüğü en önemli kitaplar arasında bulunan 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 50-51-52 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazabilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 50-51-52.  Sayfa Cevapları Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Zekeriya (a.s.)

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 50 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberlerin hayatını öğrenmek insana ne gibi faydalar sağlar?
Cevap: Peygamberlerin hayatını öğrenmek insanlara sabretmeyi, merhametli olmayı, iyiyi doğruyu aramayı, islamı, eşitlik ve adaletli olmamızı sağlar.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 51 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Hz. Zekeriya’nın (a.s.) hayatında dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen en önemli husus nedir? Niçin? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Hz. Zekeriya dini için yolundan dönmemiştir. Dini uğruna zulme uğramış ve şehit edilmiştir. Kendi kavmi tarafından zulme uğramıştır. Onun dini için yolundan dönmemesi beni etkileyen en önemli husustur.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 52 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Fil suresinde bizlere ne gibi mesajlar verilmektedir? Sınıfınızda arkadaşlarınızla değerlendiriniz ve ulaştığınız sonuçları aşağıya yazınız.
Cevap: Fil suresi Kabe’yi yıkmak isteyenlerin olduğunu, fillerle Mekke’ye hücumunu ve sonrasında da yok olmalarını anlatır. Bu mesajda Allah’ın sana olan yardımı Kabe’ye yardımından daha fazladır. Mesajı çıkarılıyor.


6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 50-51-52. Sayfa, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Zekeriya (a.s.) konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.