Cevap Yaz
19 Mart 2023, 23:37 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 74-75-76-77-78. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 74-75-76-77-78. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Muhammed’in Daveti: Mekke Dönemi konusunun da bulunduğu 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 74-75-76-77-78 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 74-75-76-77-78. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 74-75-76-77-78.  Sayfa Cevapları 1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Daveti: Mekke Dönemi

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 74 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı yayarken ne gibi zorluklar yaşamıştır?
Cevap: Peygamberimiz (s.av) Mekke’ de müşriklere İslam’ ı yayarken birçok zorluk yaşamıştr. Eziyet, işkence, hakaret, kovulma, suikast gibi zorluklardır.


ETKİNLİK

Peygamberimize (s.a.v.) ilk inen ayetlerde hangi konulara vurgu yapılmaktadır? Bu ayetlerin vermek istediği mesajı sınıfınızda değerlendiriniz.
Cevap: İlk inen ayette OKU denmektedir. “Yaratan Rabbinin adıya Oku ” denmiştir. Her işe Allah’ın adıyla başlanması ve Ondan yardım istenmesi vurgulanmıştır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 76 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberimiz (s.a.v.) İslam’a açıktan davetine başladığında Mekkelilerin tepkisi ne olmuştur?
Cevap: Mekkelilerin bu duruma tepki göstereceğini bildiği için İslam’ı gizli gizli yaymıştır. Zayıf insanların zarar görmemesi için bunu yapmıştır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 78 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Peygamberimizin (s.a.v.) “Ey amca! Allah’a yemin ederim ki Güneş’i sağ elime Ay’ı sol elime koysalar yine de davamdan dönmem.” sözünü İslam davasındaki samimiyeti ve kararlılığı açısından yorumlayınız.
Cevap: Peygamberimiz (s.a.v) İslam uğruna savaşmış, İslam için her şeyini vermiş biridir. O kadar kararlıdır ki davasından hiçbir şekilde vazgeçmemiştir.


DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

İslam tarihinde ilk hicret nereye yapılmıştır?
Cevap: İslam tarihinde ilk hicret Peygamberimizin (s.a.v) Müslümanlığı tebliğ etmeye başladığında başlamıştır. İslam’ın yayılmasından rahatsız olanlar şiddete başvurmaya başladı. Bunun sonunca bir grup Müslüman Habeşistan’a hicret etti.


6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 74-75-76-77-78. Sayfa, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Daveti: Mekke Dönemi konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.