Cevap Yaz
22 Mart 2023, 22:24 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 79-80-81-82. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 79-80-81-82. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Hamza ve Hz. Ömer’in Müslüman Oluşu konularının bulunduğu 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79-80-81-82 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 79-80-81-82. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 79-80-81-82.  Sayfa Cevapları Hz. Hamza (r.a.) ve Hz. Ömer’in (r.a.) Müslüman Oluşu

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 79 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Hz. Hamza (r.a.) ya da Hz. Ömer (r.a.) hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Hamza (r.a.) Hz. Muhammed’in amcası ve ilk müslümanlardandır. Hz. Ömer ise Mekke’de dünyaya gelmiştir. Peygamber Efendimiz’den 12-13 yaş küçüktür. 4 halifeden birisidir. Adaleti ile tüm dünyada tanınmaktadır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 80 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Hz. Hamza (r.a.) ve Hz. Ömer (r.a.) gibi Mekke’nin iki güçlü insanının İslam’ı kabul etmesi, Mekkeliler üzerinde nasıl bir etki meydana getirmiştir? Sınıfınızda değerlendiriniz.
Cevap:  Mekke’nin iki güçlü isminin İslam’ ı kabul etmesi Mekkelileri sevindirdi. İslam’ ı seçmeye yönlemdirdi.


DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Boykot ne anlama gelmektedir?
Cevap: Belli bir amacı gerçekleştirmek için baskı yapmak suretiyle ülkeyle, toplulukla, kuruluşla her türlü bağalntıyı kesmektir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Hz. Hatice (r.a.) ya da Ebu Talip hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Hatice (r.a.) İslam Peygamberi Muhammed bin Abdullah’ın ilk eşidir. Müslüman olmadan önce lakabı Tahire idi. Muhammed bin Abdullahla evlendiğinde 40 yaşındaydı. Ebu Talip ise Ali’nin babası ve Muhammed’in amcasıdır. Küçüklüğünde Muhammed’in bakımını üstlenmiştir. Muhammed’i en iyi tanıyanlardan biridir.


DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberimiz (s.a.v.) Taif’e niçin gitmiş olabilir?
Cevap: Mekke ‘ de baskı arnca Müslümanlara yeni bir yurt aramak için Taif’ e gitmiştir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 82 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen husus ne oldu? Niçin? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Peygamberimizin (s.a.v.) Mekke Dönemi’nde yaptığı davetlerle ilgili en çok dikkatimi çeken halka açık vaaz vermeye başlaması beni etkşleyen bir husustur.


6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 79-80-81-82. Sayfa, Hz. Hamza ve Hz. Ömer’in Müslüman Oluşu 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.