Cevap Yaz
30 Kasım 2022, 18:47 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 83-85-86-87. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 83-85-86-87. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Medine Dönemi konusunun da bulunduğu 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83-85-86-87 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 83-85-86-87. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 83-84-85-86-87.  Sayfa Cevapları Medine Dönemi

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 83 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberimiz (s.a.v.) ile Mekkeli Müslümanlar niçin Medine’ye göç etmiş olabilirler?
Cevap: Mekke’de bulunan islam düşmanı müşrikler ilk Müslümanlara büyük zulüm, işkence ve zorbalık yapmışlardır. Bu yüzden Mekke’de İslam dini yaygınlaşamaz ve yaşanamaz bir yer olmuştur. Medineli Müslümanların daveti üzerine Mekke’de yer alan Müslümanlar Medine’ye göç etmeye başlamışlardır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 85 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Enfâl suresi, 72. ayet.

Yukarıdaki ayetin vermek istediği mesajı sınıfınızda arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Bedir Savaş’ından elde edilecek ganimetin kimlere nasıl pay edileceği, Müslümanların birbiri ile iyi geçinmesi gerektiğinden bahsetmiştir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 86 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Kendi yaşadığı yerden, vatanından başka yerlere göç etmek zorunda kalan insanlar ne gibi duygular yaşarlar?
Cevap: Kendi yaşadığı yerden, vatanından başka yerlere göç etmek zorunda kalan insanlar, vatanlarını, memleketlerini, akrabalarını, arkadaşlarını terk etmek zorunda olmaları onları çok üzmüş, mutsuz bir hale getirmiş,  travmalara neden olmuş, cinsiyet ayrımcılığı yaşamış olabilirler.


ETKİNLİK

Günümüzdeki cami ve mecsitleri, işlevleri bakımından Mescid-i Nebi ile karşılaştırınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Benzer özellikler taşırlar. Eskiden camilerde hem ibadet edilir hem de eğitim verilirdi. Günümüzde de aynı şekilde devam etmektedir. Mescid-i Nebi’de de hem ibadet edilir hem de eğitim verilirdi.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 87 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Günümüzde toplumsal barışı ve kardeşliği güçlendirmek için Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’deki  uygulamalarından nasıl faydalanılabilir? Sınıfınızda tartışınız.
Cevap: Özellikle toplum barışı ve kardeşliğği güçlendirmek için Peygamberimizin (s.a.v) uygulamaları örnek alınabilir. Diğer dinlere de saygı göstermeyi örnek alabilir. Birlik ve beraberlik için yaptığı çağrılarda örnek alınabilir.


6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları 83-85-86-87. Sayfa, Medine Dönemi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.