Cevap Yaz
30 Kasım 2022, 18:56 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 88-89-90-92-93-95-96. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 88-89-90-92-93-95-96. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Daveti: Medine Dönemi- Uhud Savaşı (625) konusunun da bulunduğu 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 88-89-90-92-93-95-96 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 88-89-90-92-93-95-96. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık

6.Sınıf FCM Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 88-89-90-92-93-95-96.  Sayfa Cevapları Medine Dönemi- Uhud Savaşı (625)

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 88 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Peygamberimiz (s.a.v.), Bedir Savaşı’nda Mekkeli müşriklerden esir alınanların bazılarını fidye karşılığında bazılarını da on Müslüman’a okuma ve yazma öğretmesi karşılığında serbest bıraktı. Bu durumu Peygamberimizin (s.a.v.) eğitim ve öğretime verdiği önem açısından sınıfınızda değerlendiriniz.
Cevap: Peygamberimizin (s.a.v) okuma ve yazma konusuna kadın erkek ayırt etmemiş tir. Erkeklerin yanı sıra kadınların eğitimiyle de ilgilenmiştir. Peygamberimiz(s.a.v) eğitim ve öğretime çok önem vermiştir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 89 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Uhud Savaşı’ndan ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? Hz. Peygamber’e (s.a.v.) ve ordu komutanına itaat etmenin önemini dikkate alarak bu savaşın sonuçlarını sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Uhud Savaş’ı Müslümanların ilk kez yenilgiye uğrtıldığı savaştır. Okçuların aç gözlülüğü sonucu kaybedilmiştir.Bu savaş iki yüzlü Müslümanların ortaya çıkmasına vesile olmştur.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 90 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Hendek Savaşı’nın sonuçlarını; Peygamberimizin (s.a.v.) Medine’de oluşturduğu Müslüman toplumun gücü ve İslam’ın Arap Yarımadası’nda yayılması açısından sınıfınızda değerlendiriniz.
Cevap: Hendek Savaş’ını Kureyz Yahuduleri ağır ödemiştir. Mekkelilerle iş birliği yaptıkları için şehir dışına gönderilmişlerdir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 92 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Hudeybiye Antlaşması’nın sağladığı barış ortamı, İslam’ın yayılmasına nasıl etki etmiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Hudeybiye Antlaşması’nın sağladığı barış ortamı, İslam’ın dünya çapında yayılmasına katkı sağlamıştır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 93 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Mekke’yi fethettiğinde genel af ilan etmesini, Peygamberimizin (s.a.v.) insanlara olan sevgi, şefkat ve merhameti açısından sınıfınızda değerlendiriniz.
Cevap: İslamiyetin hoşgörü dini olduğunu kanıtlayan bir davranıştır. Mekke huzura kavuşmuştur.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 95 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Veda Hutbesi’nde bütün insanlığa yönelik ne gibi ilkeler yer almaktadır? Sınıfınızda arkadaşlarınızla belirleyiniz ve bunların önemi üzerinde konuşunuz.
Cevap: Bir insanın başka bir insan üstünde üstünlüğünün olmadığını, bütün insanların Hz. Adem’den geldiğini, Hz. Adem’inde topraktan geldiğini vurgulamıştır.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Sayfa 96 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Nasr suresinde bizlere ne gibi mesajlar verilmektedir? Belirleyiniz ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Elde edilen zafer ve nimetler için Allah’a şükredilmesini emreder.


6.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Cevaplari 88-89-90-92-93-95-96. Sayfa, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Daveti: Medine Dönemi- Uhud Savaşı 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.