Cevap Yaz
25 Ocak 2023, 11:04 - Furkan Yazdı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 226-229-230-231-232. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları

6.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 226-229-230-231-232. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Destek ve Hareket Sisteminin Sağlığı konusuna ait çeşitli çalışmaların bulunduğu 6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 226-229-230-231-232 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 226-229-230-231-232. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 226-229-230-231-232. Sayfa Cevapları Destek ve Hareket Sisteminin Sağlığı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 226 Cevapları Sevgi Yayınları

Vücudumuzda benzer görevleri olan organlar bir araya gelerek neyi oluşturur?
Cevap: Benzer görevli organlar bir araya gelip sistemleri oluşturur.


Yaşamınız için önemli olan sistemlerimizin sağlığı konusunda neler yapıyorsunuz?
Cevap: Sağlıklı besleniyorum, gereksiz yere ilaç içmiyorum, terliyken su içmiyorum, kola ve cips gibi zararlı yiyecek-içecek tüketmiyorum.


Araştıralım

İç salgı bezlerinin sağlığını korumak için neler yapılması gerektiği ile ilgili yaptığınız araştırmanın sonuçlarını sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: İç salgı bezlerini korumak dengeli beslenmeyle; stres, sigara ve alkol gibi bağımlı ve zararlı maddelerin kullanımından uzak durmakla olur.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 228 Cevapları Sevgi Yayınları

Araştıralım

Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için neler yapılması gerektiğini İnternet, ansiklopedi vb. kaynaklardan araştırınız. Araştırma sonuçlarınızla bir poster sunusu hazırlayarak sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Destek ve hareket sistemimizin sağlığını korumak için bol bol spor yapmalıyız, süt ve süt ürünleri tüketmeliyiz; kola ve cips gibi zararlı yiyecek-içeceklerden uzak durmalıyız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 230 Cevapları Sevgi Yayınları

Sindirim Sisteminin Sağlığı

Araştıralım

Sindirim sistemimizin sağlığını korumak için neler yapmamız gerektiği konusunda yaptığınız araştırmayı sınıfta arkadaşlarınıza sunarak sonuçları tartışınız.
Cevap: Düzenli beslenmeliyiz, ara öğünlerde meyve yemeliyiz. Yediğimiz yiyecek-içecekler çok soğuk ve çok sıcak olmamalı, çok acı, çok tatlı, çok ekşi, çok yağlı olmamalıdır. Bunların yanı sıra yiyecekler ağızdayken iyice çiğnenmeli, yemek sırasında su içilmeli, spor yapmalı ve çok fazla yemek yememeliyiz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 232 Cevapları Sevgi Yayınları

Dolaşım Sisteminin Sağlığı

Tartışalım

Ülkemizde en çok görülen dolaşım sistemi hastalıkları nelerdir? Bu hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenleri araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ülkemizde en çok akdeniz anemisi(kansızlık) hastalığı görülür. Genellikle Akdeniz bölgesinde görüldüğü için bu isim verilmiştir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.