Cevap Yaz
24 Kasım 2022, 1:48 - Sena Yazdı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 26-27-32-38. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

6.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 26-27-32-38. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Peygamberimizin Mekke ve Medine Yılları konusunun bulunduğu 6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 26-27-32-38 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 26-27-32-38. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

6. Sınıf Tutku Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 26-27-32-38. Sayfa Cevapları Peygamberimizin Mekke Ve Medine Yılları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları Tutku Yayınları

Etkinlik

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) nübüvvet öncesi yaşadığı durumlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu olaylar, onun nübüvvete hazırlanışında nasıl bir rol oynamış olabilir?
Cevap: Peygamber Efendimizin nübüvvet öncesi yaşadığı durumlar onun daha sabırlı, kimsenin etkisinde kalmamasını sağlamış ve peygamberliğe hazırlamıştır.


Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) nübüvvet öncesi toplumsal ve ahlaki kaygılarını nasıl yorumluyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Peygamberimizin nübüvvet öncesi toplumsal ve ahlaki kaygıları insanların taşa toprağa tapması, insanlar arası saygının kalmaması ve ahlaki değerlerin olmamasından doğmuştur.


Güdüleme

Kur’an ayetleri Peygamberimize (s.a.v.) ilk kez ne zaman vahyedilmeye başlandı? Araştırıp öğreniniz.
Cevap: Kur’an ayetleri peygamberimize 610 yılında hira mağarasında vahyedilmeye başlanmıştır.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 27 Cevapları Tutku Yayınları

Etkinlik

Yukarıdaki ayetlerde nelerden bahsedilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ayette okumamız ve öğrenmemiz gerektiği anlatılmaktadır.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Tutku Yayınları

Etkinlik

Medine Sözleşmesi, farklı inanç ve kimliklere mensup toplulukların bir arada yaşaması açısından günümüze nasıl bir model olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Günümüzde ülkeler din, dil ve ırk olarak ayrılmış durumdadır. Medine sözleşmesi örnek alıp uygulandığında bu din, dil, ırk ayrımı yapılmaz ve bundan doğan savaşlar anlaşmazlıklarda ortadan kalkar.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Tutku Yayınları

Güdüleme

Bizi doğrudan ilgilendirmeyen kötülüklere sessiz kalmak doğru mudur? Niçin? Tartışınız.
Cevap: Bizi doğrudan ilgilendirmeyen kötülüklere sessiz kalmak doğru değildir. Çünkü haksızlık ve kötülük karşısında susarsak benliğimizi kaybeder ve aynı şeyleri bizlerde yaşayabilirdik diye düşünmemiz gerekir. Çünkü Peygamberimiz ”haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” demiştir.


Etkinlik

Yukarıdaki hadisi yorumlayınız. Sınıfınızda ikişer, üçer kişilik gruplar oluşturup bu hadisin içeriği ve mesajıyla ilgili doğaçlama drama yapınız.
Cevap: Hadiste kötülüğe göz yummamamız ve susmamamız gerektiği öğütlenmiştir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.