Cevap Yaz
29 Şubat 2024, 20:57 - Furkan Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Gelecekteki Yaşam başlıklı konunun da bulunduğu 6. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı cevapları sayfa 139-140-141-142‘nin cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları Gelecekteki Yaşam

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 139 Ders Kitabı Cevapları

GELECEKTEKİ YAŞAM

Hazırlık Çalışması

Evinizde kullandığınız teknolojik aletler günlük yaşamı nasıl kolaylaştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Evimizde kullandığımız teknolojik aletler günlük hayatta bize zaman ve insan gücü bakımından kazandırmaktadır. Kendi gücümüzle uzun bir sürede yapacağımız işi evdeki aletler ile çok kısa sürede insan gücü harcamadan yapabilirler.


Görseli Yorumlayalım

Bilimsel ve teknolojik gelişmeler sonucunda elde edilmiş ürünlerden bazıları aşağıda verilmiştir. Görselleri inceleyiniz. Bu ürünlerin bizlerin yaşamını nasıl etkilediği hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Tekerlek günlük hayatta ulaşımdan makinelerin çalışmasına kadar pek çok alanda rol oynar. Ampuller ise günümüzde en önemli aydınlatma araçlarındandır. Bu gibi cihazlar sayesinde günlük hayattaki en önemli ihtiyaçlarımızı giderebiliyor ve fazla kas gücü harcamıyoruz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 139 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 141 Ders Kitabı Cevapları

Düşünelim Tartışalım

Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:  Mars’ta su bulunması gelecek yaşamda insanların Mars’ta bir yaşam kurabileceğine işaret olabilir. En önemli ihtiyaç sudur ve su kaynağı neredeyse insanlar orada yaşarlar.

Üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Üç boyutlu yazıcılar sayesinde günlük hayatta pek çok ihtiyacımızı bence kendi başımıza giderebileceğiz. Örneğin evimizdeki çöp kutusu kırıldığında bir yere gitmeden yazıcıdan uygun modeli bularak çöp kovası basabiliriz. Bu ve buna benzer istediğimiz her şey yazıcıyla mümkün.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 142 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde

Aşağıda verilen bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gelecekteki yaşam üzerine etkileri ile ilgili düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.
Cevap: 

1. METİN
Cevap: Günümüzde tükenebilir maden kaynakları gelecekte büyük bir risk oluşturacaktır. Çünkü günümüzde pek çok şeyi biz fark etmesek bile madenler aracılığı ile sağlıyoruz. Alternatif kaynaklar olması insanlık için daha iyi olur.

2. METİN
Cevap: Özellikle yaşlı insanların böylesine önemli konularda ameliyat edilmesi bazen çok tehlikeli olabiliyor. Teknolojinin gelişmesiyle sağlık alanında da ileri düzeye geçiyoruz.


6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 139-140-141-142. Sayfa, Gelecekteki Yaşam konusu içerisinde eksik veyahut hatalı bir durum ile karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.