Cevap Yaz
21 Şubat 2024, 19:10 - Furkan Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-146. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-144-145-146. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Bilimsel Araştırma Basamakları konusunun bulunduğu 6. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı cevapları anadol yayınları sayfa 143-144-145-146‘nın cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı bulduğunuz kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-146. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 143-144-145-146. Sayfa Cevapları Bilimsel Araştırma Basamakları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 143 Ders Kitabı Cevapları

BİLİMSEL ARAŞTIRMA BASAMAKLARI

Hazırlık Çalışması

Merak ettiğiniz veya ilgi duyduğunuz bir konu hakkında nasıl araştırma yaparsınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İlgi duyduğum bir alan için araştırma yapmak için önce araştırma yapacağım ana konuları taslak haline getiririm. Sorulması gereken soruları hazırlar ardından internetten güvenilir internet siteleriyle çeşitli ansiklopedilerden araştırma yapmaya başlarım.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 146 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde

Günlük yaşamda ilgi duyduğunuz veya merak ettiğiniz bir araştırma sorusu belirleyiniz. Bilimsel araştırma basamaklarına dikkat ederek araştırma çalışmanızı hazırlayınız. Hazırladığınız çalışmayı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: 

1. Araştırma Sorusunu Belirlemek: Günümüzdeki aşılar nasıl güvenilir mi?

2. Varsayım (Hipotez) Oluşturmak: Evet, bana kalırsa aşılar güvenlidir. Çünkü aşılar bilim insanları tarafından insanlığa sunulmadan önce laboratuvarlarda deneyler yapılarak bütün olasılıklar göz önünde bulundurulup üretilen ilaçlardır. Bununda üstüne devlet tarafından da kontrol edilir. Ben bu yüzden güvenirim.

3. Kaynak Taraması Yapmak: Wikipedia ve T.C. Sağlık Bakanlığı internet sitesi üzerinden yaptığım araştırmalarda aşıların insanın hastalıklara karşı bağışıklık sağlaması amacıyla üretildiğini söylemektedir. 

4. Bilgileri Sınıflandırmak: Bilgileri resmi kaynaklar ve normal kaynaklar olarak sınıflandırabilirim. Wikipedia internet sitesinde aşılar hakkında genel çaplı bilgiler verilip olumlu olduğu özetlenmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı internet sitesinde de benzer konular bulunmaktadır.

5. Metin Oluşturmak: Yüz yıllardır aşılama faaliyeti sürmektedir. Osmanlı Devleti 1. Dünya Savaşı sırasında bütün askerlerine aşı yaparak salgın bir hastalıktan korunmuştur. Bunun dışında günümüzde tetonoz, çocuk felci gibi aşılar sayesinde iyileşme katedilmiş ve örnek gösterilebilir duruma gelinmiştir.


6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 143-146. Sayfa, Bilimsel Araştırma Basamakları konusu içerisinde eksik veyahut hatalı bir durum ile karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.