Cevap Yaz
15 Nisan 2024, 19:53 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 189-190-191. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 189-190-191. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Nitelikli İnsan Gücü konusunun bulunduğu 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 189-190-191 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 189-190-191. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 189-190-191. Sayfa Cevapları Nitelikli İnsan Gücü

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 189 Ders Kitabı Cevapları

Hazırlık Çalışması

Gelecekte ülkenize fayda sağlamak için yapmak istedikleriniz nelerdir? Bunun için hangi özelliklere sahip olmanız gerekir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Gelecekte ülkeme fayda sağlamak için Mühendis olmak ve üretime katkıda bulunmak istiyorum. Araştırmacı ve teknoloji ile toplumların ilerlediğine inanan bir kişiyim.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 190 Ders Kitabı Cevapları

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz metinden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Nuri Demirağ’ın çalışmalarının ülke ekonomisine katkıları neler olabilir?
Cevap: Nuri DEMİRAĞ Cumhuriyet Dönemi iş adamlarındandır aynı zamanda hayırseverdir. Ülkesine önemli çalışmalarda bulunmuş, ülkesinin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır.


Nuri Demirağ’ın sahip olduğu kişisel özellikler nelerdir?
Cevap: Nuri DEMİRAĞ ileri görüşlü, ülkesini seven, hayırsever, yaptığı çalışmalarla öne çıkan bir kişidir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 191 Ders Kitabı Cevapları

Türkiye ekonomisinin gelişmesi ile nitelikli insan gücü arasında nasıl bir ilişki vardır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ülkemizde her alanda nitelikli insan gücüne ihtiyaç vardır. Bu gücü katkı sağlayabilmek için iyi eğitim almak önemlidir. Nitelikli insan gücü sayesinde yapılan işe değer katılır ve ülke ekonomisine katkıda bulunulur.


Sıra Sizde

Aşağıda bazı meslek grupları için nitelikli insan gücünün özellikleri açıklanmıştır. Kişilerin bu özelliklere sahip olmalarının ülke ekonomisine katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.
Bir çiftçi tarlasında yetiştirmek için doğru ürünleri seçmeli, yetiştirdiği ürünlerin özelliklerini iyi bilmeli, tarımsal hastalıklar konusunda bilgi sahibi olmalı ve hava olaylarını takip etmelidir. Çiftçi bu sayede hava olaylarından, hastalıklardan etkilenmeyecek, hangi toprakta ne tür ürün yetişir biliyor olacak ve toprağı son derece verimli kullanacaktır.


Bir otomobil tamircisi teknolojiyi takip etmeli, yeniliklere açık olmalı, tamir ettiği otomobil
parçalarının kullanım ömürlerini ve bu parçaları nereden temin edeceğini iyi bilmelidir. Otomobil
tamircisi bu sayede teknolojinin gerisine kalmayacak, teknolojide dünyayı takip edebilecek ve bu sayede sektörde gelişime katkıda bulunacaktır.


Bir öğretmen öğrencilerini öğrenmeye teşvik etmeli, planlı hareket etmeli, mesleki olarak kendini geliştirmeli ve öğrencilerin kendi özelliklerini tanımalarına yardımcı olmalıdır. Öğretmen bu sayede eğitim sayesinde sorgulayan, merak eden, üreten insanlar yetişmesine katkıda bulunmuş olacak.


Bir mühendis bilimsel gelişmeleri takip etmeli, sorunları çözebilmeli, yenilikçi, fikirlere açık ve üretken olmalıdır. Mühendis bu sayede yenilikçi projeler üreterek üretken olmuş olacak, yeni fikirlere açık ve gelişime açık olacaktır.


6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 189-190-191. Sayfa, Nitelikli İnsan Gücü 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.