Cevap Yaz
30 Mart 2024, 13:26 - Beyza Sultan Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192-194-195. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192-194-195. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Mesleğimi Seçiyorum konusunun bulunduğu 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192-194-195 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192-194-195. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 192-193-194-195-196. Sayfa Cevapları Mesleğimi Seçiyorum

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 192 Ders Kitabı Cevapları

Hazırlık Çalışması

Gelecekte hangi mesleği yapmak istiyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İlerde mühendis olmak istiyorum. Araştırmayı, üretmeyi seviyorum. Eğitim süreci ise bir sene hazırlık eğitimden sonra dört sene zorunlu eğitimidir.


Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Fotoğraflarda gördüğünüz insanlar hangi meslekleri yapmaktadır? Bu meslekleri yapmak için gerekli olan beceriler ve kişilik özellikleri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Pilot, doktor, Hakim veya avukat, ressam. Pilot olmak için belli başlı zorlu eğitimler vardır. Onları tamamlamak gerekir. Doktor olmak için sabırlı ve insanları iyileştirmek isteyen bir yapınız olmalıdır. Eğitim süresi 6 yıldır. Hakim veya avukat olmak için 5 sene eğitim almalı eşitlik ve adaletten yana olmalısınız. Ressam olmak için resim yapmaya ilgi duymalı ve sabırlı bir kişiliğiniz olmalıdır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 194 Ders Kitabı Cevapları

Araştıralım Paylaşalım

Yanda verilen ilgi alanlarından kendinize uygun olanı seçiniz. Bununla ilgili olan meslekleri araştırınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Problem çözme becerim olduğunu düşünüyorum. İlgi duyduğum meslek mühendislik. Araştırmayı, üretmeyi seviyorum. Eğitim süreci ise bir sene hazırlık eğitimden sonra dört sene zorunlu eğitimidir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 195 Ders Kitabı Cevapları

Araştıralım Paylaşalım

İlgi duyduğunuz mesleğin gerektirdiği kişilik özelliklerini, becerileri ve eğitim sürecini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İlgi duyduğum meslek mühendislik. Araştırmayı, üretmeyi seviyorum. Eğitim süreci ise bir sene hazırlık eğitimden sonra dört sene zorunlu eğitimidir.


Sıra Sizde

Tabloda verilen mesleklerin gerektirdiği kişilik özellikleri, beceriler ve eğitim süreci hakkında araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri tabloya yazınız.
Cevap:

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 195 Ders Kitabı Cevapları


6.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 192-194-195. Sayfa, Mesleğimi Seçiyorum 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.