Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
8 Ekim 2021, 11:28
Betül Betül
Yönetici
Konu Sayısı: 62

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 6. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 68-69-70 ve 71’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık konusunda İpek ve Baharat Yolu Metninin konus

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları İpek Ve Baharat Yolu

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 68 Ders Kitabı Cevapları

Hazırlık Çalışması
Günümüzde insanlar arasında ticaret nasıl yapılmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:Günümüzde insanlar arasında ticaret parayla yapılmaktadır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 70 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde
Kitabınızdaki İpek Yolu, Baharat Yolu haritalarına ve edindiğiniz bilgilere göre aşağıda verilen soruların cevaplarını noktalı yerlere yazınız.
a) Geçmiş dönemde kurulan devletler niçin İpek Yolu ve Baharat Yolu’nun yakınlarındaki şehirlere hakim olmak istemişlerdir?
Cevap:Baharat ve İpek yolu o zamanlar ticarette kullanıldığı için ekonomik yönden devletler için çok önemsenen yollardır. Baharat ve İpek yolunda hakimiyet kuranlar diğer devletlere göre üstünlük sağlamışlardır.İpek ve Baharat yolunu birçok devlet kullandığı için üstünde birçok medeniyetin izlerini taşımıştır.

b) İpek Yolu ve Baharat Yolu’na hakim olmak için yapılan mücadelelerin, geçmiş dönemde yaşayan devletler arasındaki ilişkileri nasıl etkilediğini ifade ediniz.
Cevap: İpek yolu ve Baharat yolu na hakim olmak için yapılan mücadeleler 

c) İpek Yolu ve Baharat Yolu üzerindeki şehirlerde kurulan pazar yerlerinde farklı kültürlerden insanlar alışveriş yapmaktaydı. Bu durumun insanlar arasındaki kültürel ilişkileri nasıl etkilediğini açıklayınız.
Cevap: Bu yolları kullanan medeniyetler arasında birçok alanda gelişme olmuştur örneğin matbaa, kağıt,barut, pusula gibi birçok gelişmeye faydası olmuştur.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 71 Ders Kitabı Cevapları

ŞİFREYİ BULALIM

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 71 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68-69-70-71. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2021-2022

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.