Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 15:19 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 192-197. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık

9.Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 192-197. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Gereksinimlerimiz ve Doğal Çevre konusunun bulunduğu 9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192-197 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 192-197. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık

9.Sınıf GÜN Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı 192-197. Sayfa Cevapları Gereksinimlerimiz ve Doğal Çevre

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları GÜN Yayıncılık

Hazırlık Çalışmaları

1. Yaşadığınız yer ve yakın çevresinde insanların doğal çevreyi nasıl kullandıklarını araştırarak defterinize yazınız.
Cevap: Doğal çevre çoğunlukla şehirleşmeye yönelik yok edilmektedir. Ağaçlar kesilmekte ve bunların yerine yapılar inşa edilmektedir. Parklar, piknik alanlarını ise insanlar pis kullanmaktadır. 

2. İnsanlar doğayı nasıl değiştirmektedir? Bu konudaki düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınıza açıklayınız.
Cevap: İnsanlar doğayı şehirleşmeye yönelik betonarme yapılarının inşaları ile işgal etmektedirler. Şehirleşme insan yaşamında olması gereken bir şeydir. Fakat bu şehirleşmeye yönelik işgal edilen yerlerin dışında ağaç dikimi yaparak doğal ortamda korunmaya çalışılmalıdır. 


Ders Dışı Etkinlik

Aşağıdaki fotoğrafları inceleyip yaşantınızdan da yola çıkarak “İnsanın doğal çevreden yararlanma biçimleri” konu alan bir metin hazırlayınız. Metninizi desteklemek için fotoğraflar bulunuz. Hazırladığınız metni sınıfta arkadaşlarınıza okuduktan, fotoğrafları ise panoda sergiledikten sonra ürün dosyanızda saklayınız.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları GÜN YayıncılıkCevap: Doğal çevre insan eli değmeden oluşan çevredir. Beşeri çevre ise doğal çevreye insan eliyle yapılan değişikliklere denir. İnsanlar doğal çevreyi pek çok amaç için kullanmaktadırlar. Yaşam alanı oluşturmak için şehirleşmeye yönelik betonarme yapıların inşası ile bir şehir kurarlar. Bunun haricinde dağları, düz arazileri kullanarak yolların inşasını yaparlar. Güneş enerjisini, rüzgar enerjisini  kullanarak elektrik üretirler. Bunun gibi daha pek çok doğada bulunan kaynaklardan insanlar yararlanırlar. 


9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 197 Cevapları GÜN Yayıncılık

Arazi Çalışması

Çevrenizde insanların doğadan yararlanma biçimlerini konu edinen bir arazi gezisi düzenleyiniz. Bu gezi sırasında elde ettiğiniz görselleri ve bilgileri sınıfta paylaşınız.
Cevap:

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 197 Cevapları GÜN Yayıncılık

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.