Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 14:55 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 200-202-203-204-205. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık

9.Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 200-202-203-204-205. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Doğal Ortamda İnsan Etkisiyle Meydana Gelen Değişimler konusunun bulunduğu 9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 200-202-203-204-205 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı 200-202-203-204-205. Sayfa Cevapları GÜN Yayıncılık

9.Sınıf GÜN Yayıncılık Coğrafya Ders Kitabı 200-202-203-204-205. Sayfa Cevapları Doğal Ortamda İnsan Etkisiyle Meydana Gelen Değişimler

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 200 Cevapları GÜN Yayıncılık

Arazi Çalışması

Çevrenizde insanların doğaya olumlu veya olumsuz etkisini konu edinen bir gezi düzenleyiniz. Bu gezi sırasında elde ettiğiniz bilgileri ve görselleri sınıfta paylaşınız
Cevap: İnsanların doğal çevreye hem olumlu hem de olumsuz etkileri olmuştur. Ağaç dikmeleri, yaptıkları fabrika bacalarına filtre takmaları, hayvanları korumaları, geri dönüşümü desteklemeleri gibi olumlu etkileri bulunmaktadır. Olumsuz etkileri ise doğal çevreyi temizleyen taraf olsa bile kirleten tarafta bulunmaktadır. Hava kirliliği, su kirliliği, çevre kirliliği gibi olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Bazı canlı türlerinin nesillerinin tükenmesine bazılarının ise tükenme tehlikesine girmesine neden olmuşlardır. 


9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 202 Cevapları GÜN Yayıncılık

Etkinlik

Doğanın insana, insanın da doğaya etkisini örneklendiren aşağıdaki tabloyu örneğe uygun olarak tamamlayınız.
Cevap:

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 202 Cevapları GÜN Yayıncılık


9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 203 Cevapları GÜN Yayıncılık

Etkinlik

Metni okuyarak aşağıdaki noktalı yerlere insanın doğayı korumasının gerekliliğini konu edinen ve 50 sözcüğü geçmeyecek bir metin yazınız.
Cevap: Doğa hem insanın hem de diğer canlıların yaşam alanıdır. Şehirleşmeye yönelik atılan adımlar diğer canlıların yaşam alanlarına zarar verebilir. Bizler sadece kendimizi düşünerek değil diğer canlıları da düşünerek hareket etmemiz gerekir. Çevreyi kirletmemeli, canlılara zarar vermemeliyiz. Aynı zaman da kaynakları da buna yönelik idareli kullanmamız  gerekir. Kaynakların bilinçsizce kullanımı diğer canlıları etkileyeceği gibi bizi de etkiler. Bundan dolayı doğayı her zaman korumamız gerekir. 


9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 204 Cevapları GÜN Yayıncılık

Etkinlik

Ayşe ile Mehmet’in yukarıdaki tartışmalarını yorumlayınız. Bu tartışmaya katılsaydınız neler söylerdiniz? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Cevap: Ayşe’nin düşüncesine katılıyorum. İnsanlar yaşam alanı oluştururken doğaya verecekleri zararı en aza indirgeyerek yapması gerekmektedir.  


9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları GÜN Yayıncılık

Etkinlik

Aşağıdaki şemada noktalı yerleri uygun sözcüklerle örneğe uygun olarak tamamlayınız
Cevap:

9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları GÜN Yayıncılık

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.