Cevap Yaz
7 Nisan 2023, 11:34 - Zülal Güneş Yazdı

Antidemokratik uygulama ne demektir?

Soru: Antidemokratik uygulama ne demektir?
Cevap: Antidemokratik uygulama, demokratik ilkelerin ihlal edilmesi ve demokratik kurumların işleyişinin engellenmesidir.

Antidemokratik Uygulama Nedir?

Antidemokratik uygulama ne demektir?

Antidemokratik uygulama, demokratik ilkelerin ihlal edilmesi ve demokratik kurumların işleyişinin engellenmesidir.

Bu tür uygulamalar, siyasi özgürlüklerin kısıtlanması, seçimlerin usulsüz olarak yapıldığı veya tamamen engellendiği, ifade özgürlüğünün sınırlı olduğu veya yok sayıldığı, yargının bağımsızlığının yok edildiği, insan haklarının ihlal edildiği, ayrımcılık ve baskıların uygulandığı durumları içerir.

Aynı zamanda antidemokratik uygulamalar, demokratik bir toplumda hak ve özgürlüklerin korunması ve demokratik kurumların işleyişi için gereken şeffaflık, hesap verilebilirlik, katılım ve adalet ilkelerinin ihlal edilmesi anlamına gelir. Antidemokratik uygulamalar, demokrasi toplumlarında birtakım sosyal sorunları beraberinde getirmektedir. Vatandaşların sahip oldukları hakları kullanamaması güncel yönetime karşı olan güvenlerini de olumsuz yönde etkilemektedir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 203. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.