Cevap Yaz
3 Mart 2024, 19:18 - Zülal Güneş Yazdı

Arkadaşlarımızla İlişkilerimizde Nelere Özen Göstermeliyiz? Söyleyiniz

Soru: Arkadaşlarımızla İlişkilerimizde Nelere Özen Göstermeliyiz? Söyleyiniz
Cevap:

Arkadaşlarımızla ilişkilerimizde, onlara yalan söylememeye, onlarla alay etmemeye, kalplerini kıracak söz ve davranışlarda bulunmamaya, onları kırmamaya, arkalarından konuşup dedikodu yapmamaya özen göstermeliyiz. Onların bizlere karşı olan sevgi ve saygısına aynı sevgi ve saygıyla karşılık vermeye, iyi niyetlerini suiistimal etmemeye, onları kırmadan yanlışlarını uyarmaya özen göstermeliyiz.

Arkadaşlarımız İle İletişim Kurarken Nasıl Olmalıyız?

Arkadaşlarımızla İlişkilerimizde Nelere Özen Göstermeliyiz Söyleyiniz

Arkadaşlarımızın yardıma ihtiyaç duyduğunda onlara yardım etmeye, onlarla iyi bir dost olarak birbirimizi iyiye ve güzele yönlendirmeye, arkadaşlarımızın yanlışlarında onlara engel olmaya, onları aşağılamamaya, sırlarını başkalarına söylememeye özen göstermeliyiz. Kısacası, doğru bir arkadaşın yapması gereken her şeyi arkadaşlarımız için ggerçekleştirmeliyiz.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 65. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.