Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:51 - Zülal Güneş Yazdı

Atık Piller Çevreye Ne Gibi Zararlar Verebilir?

Soru: Atık Piller Çevreye Ne Gibi Zararlar Verebilir?
Cevap:

Atık halde bulunan pillerin doğaya atılmaları içerisinde bulunan zararlı maddelerin toprağa karışarak toprağın kirlenmesine ve bu nedenle de bitkilerin veya çiçeklerin yetiştirilmesini imkânsız hale getirmektedir.

Atık Pillerin Zararları Nelerdir?

Atık Piller Çevreye Ne Gibi Zararlar Verebilir

Özellikle toprakta yetiştirilmesi gereken ürünlerin verimlerindeki düşüş nedeniyle ortaya çıkan kaynak kaybı kişilerin beslenmesinde önemli ölçüde olumsuz etkilemektedir.

Bunun yanı sıra atık pillerin çevreye atılması bazı böcek türlerinin yok edilmesine, suların kirlenmesine, görüntü kirliliğinin oluşmasına neden olurken aynı zamanda insan sağlığına da bazı zararlar vermektedir.

İnsan sağlığına karşı olan zararları ise kanser hastalıklarının görülmesine, böbrek veya karaciğer hastalıklarının ortaya çıkmasına veya merkezi sinir sisteminde bozukluk meydana gelmesine de neden olmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 228. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.