Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır?

Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır? konusunda 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yayımlanan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevaplarındaki Hazırlık Çalışmaları ve Gelecek Derse Hazırlık konularındaki Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır? sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.

Bayrağımızın üzerinde hangi renkler ve şekiller vardır?

Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır?

Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz.

Bayrağımız bir çok yerde al bayrak olarakta anılmaktadır. Bu sözle anlayabiliriz ki bayrağımız kırmızı renktedir. Türk Bayrağın büyük kısmında kan kırmızısı rengi, üzerinde beyaz hilal ve beş köşeli yıldızı barındırmaktadır. Bu hilal ve yıldız bayrağımızda altın oran ile ayarlanarak konulmuştur, tesadüf değildir.

Bayrağımızdaki her rengin, her cismin bir anlamı bulunmaktadır. Bayrağımızı kaplayan kan kırmızısı rengi, bu topraklar üzerinde şehit düşmüş insanlarımızın kanını temsil etmektedir. Üzerindeki yıldız Türklüğü, hilal islamiyeti temsil etmektedir.

Bayrağımızın Üzerinde Hangi Renkler ve Şekiller Vardır?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.