Beceri Temelli Testler Nelerdir?

Beceri Temelli Testler kitapları öğrencilerin ara tatil, on beş (sömestır) ve yaz tatillerinde derslerini tekrar edebilmeleri adına milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanmış tüm derslerin barındığı test kitabıdır. İçerisinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve İngilizce derslerine ait çalışmalar bulunmaktadır. Kitabın yazarları belli olmazken içerisinde kıymetli sorular bulunmaktadır. Bu soruları öğrenciler tatil zamanında çözeceği için anlamadığı ve takıldığı soruların detaylı çözümlerine ulaşabilecekleri, erişebilecekleri bir sayfa ihtiyacı doğmuştur

Beceri Temelli Testler Cevapları

Beceri Temelli Testler Cevapları kategorisinde öğrencilerin en çok aradığı konular arasında bulunan Türkçe ve Matematik konularını ekstra özen göstererek açıklamalı ve işlemli halde öğrencilerle paylaşıyoruz. Türkçe konuları içerisinde cümlede anlam, sözcükte anlam, noktalama işaretleri, büyük-küçük harfin kullanımı ve fiiller gibi dil bilgisi konularının yanı sıra edebi konulara da zaman zaman yer vermektedir.

Matematik konularında iste doğal sayılar, dört işlem, cebirsel ifadeler, geometrik cisimler ve veri işlemleri gibi seviyeye göre çok önemli temel matematik bilgileri paylaşılmaktadır. Öğrencilerimiz bu nedenle bu test kitabındaki tüm soruları eksiksiz olarak tamamlamalı ve hatalarını gözden geçirmelidir. Öğrenciler bu hataların gözlemleme fırsatını elde edebilmek için bu kategori altında paylaşılan 5. sınıf, 6. sınıf ve 7. sınıf beceri temelli testler kitabı cevapları konularını incelemeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz beceri temelli testler cevapları konularını incelerken kötüye kullanmamalı ve yalnızca hataların, anlaşılmayan noktaların doğru formülünü anlayabilmek için kullanmalıdır.


5. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları

5. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları kategorisi içerisinde 2019-2020 döneminden itibaren dağıtılmaya başlanan beceri temelli test kitabı içerisinde 5. sınıf müfredatında öğrencilerin görmüş olduğu Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve İngilizce konularına ait ünite sayısınca yirmişer tane test bulunmaktadır. Her dersin kitabında bulunan üniteler kadar test bulunduğu için öğrenciler bu kitapları yalnızca tatillerde değil okul hayatındayken de çözmeye başlamaları onların yararına olacaktır. Günümüzde 5. Sınıf Test Kitapları altın değerinde pahalıya satılırken milli eğitim bakanlığı tarafından ücretsiz şekilde dağıtılan bu kitapların kıymetini bilmek gerekmektedir.

6. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları

6. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları kategorisi içerisinde ortaokula geçiş yapmış ve adaptasyonunu tamamlamış ortaokul öğrencileri için hazırlanmış çeşitli soruların barındığı 6. sınıf beceri temelli test kitabı cevapları konularını paylaşmaktayız. Bu kategoride paylaşılan kitap öğrenciler için milli eğitim bakanlığı tarafından özenle hazırlanmış kıymetli sorular barındırmaktadır. Ortaokuldaki adaptasyonu hızlandırmak ve lise sınavına hazırlanırken çok önemli bir rol oynamaktadır. Öğrencilerin çözeceği bu testler milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlandığı için gelecek dönemlerde girecekleri LGS sınavında da referans kaynak olacaktır. Bu nedenle 6. sınıf beceri temelli test kitabı cevapları konularını öğrenciler özenle ve detaylıca incelemeli, hatalarını kontrol etmelidir. Öğrenciler bu konuları kötüye kullanmamalı ve yalnızca hataların kontrolü, anlaşılmayan karanlık noktaların aydınlatılması için kullanmalıdır.

7. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları

7. Sınıf Beceri Temelli Testler Kitabı Cevapları kategorisi içerisinde öğrencilerimiz için milli eğitim bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren dağıtılmaya başlanan beceri temelli test kitabı cevapları konularını bu kategori üzerinden paylaşmaktayız. Beceri Temelli Test Kitapları öğrencilerin ara tatil, on beş tatil ve yaz tatillerinde tekrar yapması amacıyla dağıtılan bir test kitabıdır. Öğrenciler tatil zamanlarında takıldığı soruları sorabileceği bir öğretmen bulamayacağı için biz bu görevi üstleniyor ve öğrencilerimiz için beceri temelli test kitabı içerisinde yer alan tüm soruları işlemleri ve detayları ile paylaşmaktayız. Bu cevapları görüntülemek için sitemizde arama yapabilirsiniz.
Beceri Temelli Test Kitapları
Forum Başlıkları
Tarih
06 Nisan 2022 12:12
yazan: Furkan
0
Çok faydası oldu 40 sayfa ödevden kurtulduğm...
05 Nisan 2022 13:21
yazan: Furkan
3
Tatilde öğretmenimiz bu kitabı bize çözmemiş için vermişti. Matematik testlerinde bazı çözümleri anl...
11:53
yazan: Furkan
1
11 Nisan 2022 15:51
yazan: Sena
0
15:54
yazan: Sena
0
07 Nisan 2022 15:39
yazan: Sena
0
06 Nisan 2022 16:54
yazan: Zülal Güneş
1
11 Nisan 2022 15:45
yazan: Zülal Güneş
0
06 Nisan 2022 14:23
yazan: Furkan
0
11 Nisan 2022 15:51
yazan: Zülal Güneş
0
06 Nisan 2022 10:34
yazan: Furkan
0
08 Nisan 2022 13:54
yazan: Zülal Güneş
0
06 Nisan 2022 12:09
yazan: Zülal Güneş
0
07 Nisan 2022 15:17
yazan: Zülal Güneş
0
11:02
yazan: Sena
0
10:47
yazan: Furkan
0
06 Nisan 2022 11:03
yazan: Zülal Güneş
0
Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.