Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 0:35 - Zülal Güneş Yazdı

Beyinciği Hasar Görmüş Bir Kuşun Hareketlerinde Nasıl Değişiklikler Olabilir?

Soru: Beyinciği Hasar Görmüş Bir Kuşun Hareketlerinde Nasıl Değişiklikler Olabilir?
Cevap: Beyincik yapısı hasar almış bir kuş dengeli bir şekilde uçamayacağı gibi dengeli durmak konusunda da sorun yaşar.

Beyincik Ne İşe Yarar?

Beyinciği Hasar Görmüş Bir Kuşun Hareketlerinde Nasıl Değişiklikler Olabilir

Beyincik yapısı gereği beynin bir bölümü olarak bulunur ve görevleri arasında canlıların dengede durmasını sağlamak bulunmaktadır. Bu nedenle beyincik yapısı hasar almış bir kuş dengeli bir şekilde uçamayacağı gibi dengeli durmak konusunda da sorun yaşar.

Beyincik, insanlar için de denge merkezi konumunda olan bir yapıdır. Bu nedenle insanlar dahil olmak üzere bu yapıya sahip olan canlıların dengeli bir şekilde hareket etmelerine ve dengede durabilmelerine yardımcı olur.

Çeşitli sebeplerle hasar alan bir beyincik düzgün çalışamayacağı için canlının dengesinde birtakım bozulmalar meydana gelir ve eskisi gibi dengeli bir şekilde yürüyemez, koşamaz ya da uçamaz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.