Cevap Yaz
7 Nisan 2023, 11:13 - Zülal Güneş Yazdı

Bilimsel gelişmelerin daha çok demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmasının sebepleri nelerdir?

Soru: Bilimsel gelişmelerin daha çok demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmasının sebepleri nelerdir?
Cevap: Bilimsel gelişmelerin daha çok demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmasının birkaç nedeni vardır. Araştırmalarını özgürce yapabilirler, araştırma faaliyetleri için yatırım yapabilirler. Farklı ülkeler ile çalışma yaparak daha ileir gidebilirler.

Bilimsel Gelişmelerin Demokrasi İle Alakası Nedir?

Bilimsel gelişmelerin daha çok demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmasının sebepleri nelerdir?

Bilimsel gelişmelerin daha çok demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmasının birkaç nedeni vardır. Bu nedenleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Demokratik ülkelerde, bilim insanları araştırmalarını özgürce yapabilirler ve sonuçlarını açıkça yayınlayabilirler. Bu, bilimsel gelişmelerin hızlanmasına ve bilim adamlarının fikirlerini özgürce ifade etmelerine olanak sağlar.
  • Demokratik ülkeler, bilim ve teknoloji alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önemli miktarda yatırım yaparlar.
  • Eğitim sistemi genellikle bilimsel araştırmaları teşvik eder ve bilim ve teknoloji alanındaki kariyerler için gerekli olan becerileri sağlar.
  • Bilim adamları, farklı ülkelerdeki meslektaşlarıyla iş birliği yaparak daha büyük ölçekte çalışabilirler. Bu da bilimsel gelişmelerin hızlanmasına ve daha geniş bir etki yaratmasına olanak sağlar.
  • Hükümetler, bilim ve teknolojinin gelişmesine daha fazla önem verirler ve karar alma süreçlerinde bilimsel verilere dayanarak hareket ederler.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 149. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.