Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 19:50 - Zülal Güneş Yazdı

Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz?

Soru: Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz?
Cevap: Yaşadığımız doğal afetlerde kişiden kişiye duygular değişkenlik gösterir. Örneğin ülkemizin deprem bölgesinde yaşayan bir kişi deprem esnasında korku, panik ve heyecan duygularını hissedebilmektedir. Ancak hayatında gerçekten hiç çığ doğal afetine şahit olmamış biri, olmuş birine göre daha tepkisiz olacaktır.

Doğal Afet Anında  Nasıl Hissedilir?

Bir Doğal Afet Sırasında Neler Yaşarsınız, Hangi Duyguları Hissedersiniz?

Doğal afetler, birbirinden farklı etkiler bırakmaktadır. Ülkemizde en sık görülen doğal afetler arasında deprem, sel, heyelan ve çığ bulunmaktadır. Bir doğal afet sırasında ne hissedeceğimiz kişiden kişiye değişen bir durumdur.

Örneğin ülkemizin deprem bölgesinde yaşayan bir kişi deprem esnasında korku, panik ve heyecan duygularını hissedebilmektedir. Ancak hayatında gerçekten hiç çığ doğal afetine şahit olmamış biri, olmuş birine göre daha tepkisiz olacaktır.

Bu nedenle kişinin yaşadığı yere göre de hangi doğal afetin daha sık yaşandığı da önemlidir. Deprem bölgesinde yaşamasına rağmen deprem olduğunda artık alıştığı için korku ya da panik hissetmeyen kişiler de olabilmektedir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 85. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.