Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
14 Ekim 2019, 21:42
Zeynep Zeynep
Üye
Konu Sayısı: 30

“Bir Kişinin Özgürlüğü Başkasının Özgürlüğünün Başladığı Yerde Biter” Cümlesinde Ne Anlatılmak İstenir

“Bir Kişinin Özgürlüğü Başkasının Özgürlüğünün Başladığı Yerde Biter” Cümlesinde Ne Anlatılmak İstenir

İnsan, sınırsız bir özgürlüğe sahip olmamakla beraber hak ettiği özgürlüğünü toplum içerisinde yaşadığından dolayı birlikte yaşadığı diğer kişilerle sınırlayıcı bir özelliğe sahiptir. Kendisine ait olan özgürlüğü zarar verme, birinin hakkına girme, aşırılığa kaçma, uyumsuz olma, şiddete başvurma gibi taşkın davranışları başkasının hayatına müdahale olup özgürlüğünü etkilediğinden kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğü başladığı yerde biter.

Örneğin; özgürüm ve istediğimi yapabilirim anlayışı içerisinde olan kimse bu anlayış çerçevesinde toplum içerisinde silah kullanmaz, trafikte istediği şekilde boy gösteremez, bir polis dilediği gibi mesleğini kullanarak insanların özgürlüğü ile oynayamaz. Bütün bunlar herkesin bir özgürlük sınırının olduğunu ve yapılacaklar başkasının özgürlük alanına girmeden müdahale edilmesidir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Devleti'nin Yıkılmasının Önlemek Amacıyla Ortaya Atılan Düşünce Akımları Hangisidir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.