Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 15:27 - Zülal Güneş Yazdı

Bir ülkenin nüfusunun fazla olmasının faydaları neler olabilir? Tartışınız

Soru: Bir ülkenin nüfusunun fazla olmasının faydaları neler olabilir? Tartışınız
Cevap: Bir ülkenin nüfusunun fazla olmasının birden çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar arasında özellikle nüfusun ekonomik büyüme için potansiyel bir kaynak olması, daha fazla insan ile daha fazla işgücü elde edilerek üretim kapasitesinin ve dolayısıyla ülkenin milli gelirinin artması yer almaktadır.

Nüfusun  Fazla Olmasının Ülkeye Sağlayacağı faydalar Nelerdir?

Bir ülkenin nüfusunun fazla olmasının faydaları neler olabilir? Tartışınız

Yaratıcılık ve inovasyon konusunda da özellikle fazla nüfuslu ülkeler, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasına ve gelişmesine olanak tanımakta ve bu da teknolojik gelişmeleri hızlandırmaktadır. En önemli faydalarından bir diğeri ise daha fazla insan ile çok daha fazla askeri kaynağa ve daha güçlü bir orduya sahip olunmasıdır.

Fazla nüfuslu bir ülkenin yüksek tüketici pazarına sahip olması da ülkenin iç pazarının büyümesi ve dolayısıyla ülkenin ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaktadır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 95. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.