Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 10:45 - Zülal Güneş Yazdı

Bir Yerde Yatırım ve Pazarlama Yapmak İçin Hangi Coğrafi Özelliklere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Soru: Bir Yerde Yatırım ve Pazarlama Yapmak İçin Hangi Coğrafi Özelliklere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Cevap: Bir bölgede yatırım ve pazarlama işlemlerini gerçekleştirmek için o bölgenin yer şekillerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü yatırım ve pazarlama açısından yer şekilleri oldukça önemli coğrafi özelliklerdir.

Yatırım ve Pazarlamada Coğrafi Özelliklerin Etkisi

Bir Yerde Yatırım ve Pazarlama Yapmak İçin Hangi Coğrafi Özelliklere Dikkat Edilmesi Gerekir

Bir bölgenin yer şekilleri, doğrudan o bölgeye olan ulaşımı etkilediği için yatırım ve pazarlama konusunda da etkili olmaktadır. Bir yerde gelişmiş bir ticaret ağının meydana gelmesi, yer şekillerinin elverişli olmasına ve bu sayede de ulaşım imkanlarının gelişmesine bağlıdır.

Bu nedenle de ticari ağlar genel olarak coğrafi olarak yer şekillerinin elverişli olduğu yerlerde gelişme göstermektedir. Özellikle daha düz olan plato ve ovalar bu tip yer şekillerine örnek olarak verilebilir.

6. Sınıf Sosyal Bilgileri Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.