Cevap Yaz
11 Aralık 2023, 14:46 - Furkan Yazdı

Bisiklet, Kaykay veya Paten Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bisiklet, kaykay veya paten kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? konusunda 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yayınlanan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Pasifik Yayınları tarafından basılan kitabın içindeki Bisiklet, kaykay veya paten kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Söyleyiniz. sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.

Bisiklet, kaykay veya paten kullanırken nelere dikkat etmeliyiz Söyleyiniz.

Bisiklet, Kaykay veya Paten Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bisiklet, Kaykay veya Paten Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

İnsanlar eğlenmek ve spor yapmak amacıyla gündelik hayatta bisiklet sürebilir, kaykay ve paten kullanabilirler. Bu çok doğaldır. Bu sporlar özellikle sosyal medyada paylaşılarak çok yoğun ilgi görülmektedir. Özellikle kaykay ve bisiklet ile yapılan hareketlerde sosyal medyada yoğun beğeni toplamaktadır. Bizimde konumuz tam bununla alakalıdır, bu araçları kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bisiklet, kaykay ve paten kullanırken dikkat etmemiz gereken bir takım kurallar mevcuttur. Bunları bir çoğumuz zaten biliyor ve uyguluyor. Ancak bazı kurallar çoğu kez gözarda ediliyor. Bunun sebebi koruma kıyafetlerinin pahalı olması. Bu pahalılığında vergilerden kaynaklanması. Bir çok sporcu koruma kıyafetlerde vergilerin kaldırılması yönünde çalışmalar yapmıştır ve bu çalışmalarda hala günümüzde devam etmektedir ancak bir gelişme yok gibi duruyor, koruma kıyafetlerde yüksek vergiler alınmaya devam ediyor ve buda fiyatlarını arttırıyor.


Bisiklet, kaykay veya paten kullanırken giymemiz gereken bir takım koruma kıyafetleri vardır. Bunlar kask, dirseklik, dizlik, koruma ayakkabı ve mümkünse güneş gözlüğüdür.
Kask, dirseklik, dizlik, koruma ayakkabı olası bir kazada bizi fiziksel yaralanmalardan büyük ölçüde koruyacaktır bu nedenle kullanılması çok önemlidir. Eğer kaskımızda siyah vizör yoksa güneş gözlüğü kullanmakta bizim yararımızadır. Gözümüze çarpabilecek güneş ışınlarından etkilenmemek hemde gözümüze yabancı bir nesnenin girip kaza yapmamızı engellemesi amacıyla büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle bu kıyafetleri giymemiz şarttır.

Bu koruma kıyafetleri giymenin yanı sıra bu sporları uygun yerlerde sergilememiz gerekmektedir. Bisiklet sürüyorsak bisiklet yollarını veya yolların kenarını tercih etmeliyiz, paten ve kaykay kullanıyorsak bunlar için özel tasarlanmış sahaları tercih etmeliyiz. Trafik içerisinde paten ve kaykay kullanmak çok tehlikeli bir hareket olabilir. Bu sizi ve trafikteki diğer insanları çok ciddi tehlikeye sokmaktadır.

Hemen hemen her ilçede paten ve kaykaycılar için ayrılmış boş sahalar vardır. Burada güvenli bir şekilde kaykay ve paten kullanılarak sporun tadı çıkartılabilir.

Bisiklet, kaykay veya paten kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.