Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 2:04 - Zülal Güneş Yazdı

Bitkinin Büyümesi İçin Neler Gereklidir? Yazınız.

Soru: Bitkinin Büyümesi İçin Neler Gereklidir? Yazınız.
Cevap: Bitkilerin büyük bir çoğunluğu, büyümek için aynı şeylere ihtiyaç duysa da, ihtiyaç duydukları şeyler bitkiden bitkiye az veya çok olarak değişebilmektedir. Bitkilerin büyümesi için özellikle, toprak, hava, su ve güneş gereklidir. Tüm bunların bitkilerin ihtiyaç duyduğu şekilde bitkilere sağlanması gerekmektedir.

Bitkinin Büyümesini Sağlayan Maddeler Nelerdir?

Bitkinin Büyümesi İçin Neler Gereklidir Yazınız

Bunun yanı sıra, özellikle bitkilerin en hızlı ve sağlıklı şekilde büyüyüp gelişebilmesi için, yeterli büyüme alanlarına sahip olması gerekmekte ve bu sayede kök, gövde ve dallarının herhangi bir engelle karşılaşmadan en iyi şekilde büyüyebilmesi sağlanmaktadır.

Yeterli güneş ışığı, hava, sıcaklık ve su sayesinde, bitkiler en etkili şekilde büyüyebilmekte ve oldukça güzel bir hale gelebilmektedir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 188. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.