Cevap Yaz
7 Nisan 2023, 11:18 - Zülal Güneş Yazdı

Büyük şehirlerin göç alıyor almasının sebepleri nelerdir?

Soru: Büyük şehirlerin göç alıyor almasının sebepleri nelerdir?
Cevap: Büyükşehirlerin göç alması iş imkanının olması, eğitim olanakları, kültürel açıdan gelişmiş olması, yaşam standartlarının yüksek olması gibi etkenleri söyleyebiliriz.

Büyükşehirlerin Nüfusunun Fazla Olmasının Nedeni Nedir?

Büyük şehirlerin göç alıyor almasının sebepleri nelerdir?

Büyük şehirlerin göç almasının birçok nedeni vardır. Bazıları şunlardır:

  • Büyük şehirler, daha fazla iş fırsatı sunar ve insanlar kariyerlerinde daha fazla ilerleme şansına sahiptirler. Bu nedenle, iş arayanlar genellikle büyük şehirlere göç ederler.
  • Yüksek öğrenim kurumlarına, araştırma merkezlerine ve daha iyi eğitim olanaklarına sahiptir.
  • Kültürel ve sanatsal etkinliklerin merkezleri olarak kabul edilir. Bu nedenle, kültür ve sanatla ilgilenen insanlar, büyük şehirlerde daha fazla seçenek bulabilirler.
  • Daha fazla yaşam standartı olanakları sunar. Daha iyi sağlık hizmetleri, alışveriş merkezleri, restoranlar ve diğer sosyal hizmetler büyük şehirlerde daha kolay ulaşılabilir.
  • İnsanlar, göç eden aile üyelerinin yanına gitmek isteyebilirler. Bu nedenle, büyük şehirlerde daha fazla akraba ve tanıdık olması, göçü artırabilir.
  • Bazı bölgelerde yaşayan insanlar, iklim koşullarının aşırı olması veya doğal afetlerin sık sık yaşanması nedeniyle büyük şehirlere göç edebilirler.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.