Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:46 - Zülal Güneş Yazdı

Can, Mal ve Namus Güvenliğinin Yasalarla Güvence Altına Alınması Neden Önemlidir?

Soru: Can, Mal ve Namus Güvenliğinin Yasalarla Güvence Altına Alınması Neden Önemlidir?
Cevap:

Can, mal ve namus güvenliği her bireyin en temel haklarından biridir ve devletin görevi, bu hakları korumak ve güvence altına almak için yasalar çıkarmaktır. Can, mal ve namus güvenliğinin yasalarla güvence altına alınması önemlidir çünkü bu sayede toplumsal düzen sağlanmış olur.

Can, Mal ve Namus Güvenliğinin Anayasa İle Güvene Alınması Neden Önemlidir?

Can, Mal ve Namus Güvenliğinin Yasalarla Güvence Altına Alınması Neden Önemlidir?

Can güvenliği, insan hayatının korunmasını sağlar. Yasalar, insanların yaşamlarını tehlikeye atacak eylemleri yasaklayarak, suçların önlenmesine ve insanların güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Mal güvenliği, insanların sahip olduğu maddi değere saygı gösterilmesini sağlar. Yasalar, hırsızlık, soygun, dolandırıcılık gibi mal güvenliğine zarar veren eylemleri yasaklar ve mal güvenliğinin korunmasına yardımcı olur.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 179. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.