Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:29 - Zülal Güneş Yazdı

Çeşitli Ağaç ve Bitki Türlerinin Yok Olması Doğal Dengeyi Nasıl Etkiler?

Soru: Çeşitli Ağaç ve Bitki Türlerinin Yok Olması Doğal Dengeyi Nasıl Etkiler?
Cevap:

Bitki ve ağaç türlerinin yok olması doğal dengenin bozulmasına neden olabilir. Bitki ve ağaçlar, ekosistemlerdeki diğer türlere besin sağlar ve atmosferdeki gaz dengelerini korur. Ayrıca, bitki ve ağaçlar toprakta suyu tutar ve toprak erozyonunu önler, böylece bitki ve ağaç türlerinin yok olması toprak kaybına ve su kirliliğine neden olabilir.

Ekolojik Denge Nasıl Korunur?

Çeşitli Ağaç ve Bitki Türlerinin Yok Olması Doğal Dengeyi Nasıl Etkiler?

Ekolojik denge nasıl korunur? Sorusu özellikle son yıllarda yaşanan dengesizlik nedeni ile oldukça önemlidir. Ekolojik denge tüm canlıların bir bütün halinde yaşaması ile sağlanmaktadır.

Bu nedenle doğada bulunan herhangi bir canlının neslinin tükenmesi ekolojik dengenin bozulmasına neden olacaktır. Ekolojik dengeyi koruyabilmek adına avcılık faaliyetlerinin durdurulması gerekmektedir.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 152. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.