Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Çevre Kirliliğinin Yol Açtığı Zararlar Nelerdir

Çevre Kirliliği ve Çeşitleri

Çevre Kirliliği ve Çeşitleri

Çevre Kirliliğinin Yol Açtığı Zararlar Nelerdir

Çevre kirliliği günümüzün en büyük sorunlarından biridir öyle ki önlem alınmazsa önümüzdeki yüzyıllarda uzaya çıkamayacak ve dünyamıza hapsolacağız. Bunun nedeni ise uzayda yaşayan astronotların pisliklerini atmosfere bırakması ve ömrü dolan uyduların dünya yörüngesinde kontrolsüz bir şekilde dönmesidir. Günümüzde insanlar maalesef bu konular hakkında bilinçsiz ve cahil bir şekilde hareket etmektedir. Bir insanın 5 metre yanında çöp kutusu varken çöpünü yere atabilecek kadar eğitimsiz olabiliyor.

Çevre kirliliğinin en tehlikelisi ise maalesef hava kirliliğidir. Motorlu araçlardan çıkan dumanlar ve bacalardan çıkan dumanlar atmosferimizi karartmaktadır ve geri dönüşü olmayacak sonuçlar doğurmaktadır. Öyle ki uzmanlar tüm bu hava kirliliği durdurulmazsa 12 sene sonra kürsel ısınma durdurulamayacak ve çok büyük felaketler doğuracaktır. Küresel ısınma buzullardaki kutupların erimesiyle artan su seviyesinin okyanusa sınırı olan ülkeler için çok büyük tehlikedir zira yakın gelecekte bir çok ülke denizler altında kalma riski ile karşı karşıyadır.

Çevre kirliliğine değinmişken su kirliliğine değinmeden olmaz zira söylemeliyim ki önlem alınmazsa gelecekte balık sadece zengin yemeği olarak kalacaktır. Bunun nedeni ise insanlarımızın denizleri kirletmesi, kimyasal atıkların denizlere boşaltılması ve fabrika atıklarının denizlere boşaltılmasıdır. Bu da direkt olarak denizde yaşayan balıkları etkiler ve balıklar zehirlenerek kısa süre içerisinde ölür. Git gide balık nüfusu azalacak ve balık yemek için servet ödemek zorunda kalacağız.

Çevre kirliliği o toplumun kişiliğini belirler. Temiz olmayan bir yerde kimse yaşamak istemez ve buda dışarıdan hoş karşılanmaz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.