Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
16 Şubat 2021, 10:13
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1134

Çevre Kirliliğinin Yol Açtığı Zararlar Nelerdir

Çevre Kirliliğinin Yol Açtığı Zararlar Nelerdir

Çevre kirliliği günümüzün en büyük sorunlarından biridir öyle ki önlem alınmazsa önümüzdeki yüzyıllarda uzaya çıkamayacak ve dünyamıza hapsolacağız. Bunun nedeni ise uzayda yaşayan astronotların pisliklerini atmosfere bırakması ve ömrü dolan uyduların dünya yörüngesinde kontrolsüz bir şekilde dönmesidir. Günümüzde insanlar maalesef bu konular hakkında bilinçsiz ve cahil bir şekilde hareket etmektedir. Bir insanın 5 metre yanında çöp kutusu varken çöpünü yere atabilecek kadar eğitimsiz olabiliyor.

Çevre kirliliğinin en tehlikelisi ise maalesef hava kirliliğidir. Motorlu araçlardan çıkan dumanlar ve bacalardan çıkan dumanlar atmosferimizi karartmaktadır ve geri dönüşü olmayacak sonuçlar doğurmaktadır. Öyle ki uzmanlar tüm bu hava kirliliği durdurulmazsa 12 sene sonra kürsel ısınma durdurulamayacak ve çok büyük felaketler doğuracaktır. Küresel ısınma buzullardaki kutupların erimesiyle artan su seviyesinin okyanusa sınırı olan ülkeler için çok büyük tehlikedir zira yakın gelecekte bir çok ülke denizler altında kalma riski ile karşı karşıyadır.

Çevre kirliliğine değinmişken su kirliliğine değinmeden olmaz zira söylemeliyim ki önlem alınmazsa gelecekte balık sadece zengin yemeği olarak kalacaktır. Bunun nedeni ise insanlarımızın denizleri kirletmesi, kimyasal atıkların denizlere boşaltılması ve fabrika atıklarının denizlere boşaltılmasıdır. Bu da direkt olarak denizde yaşayan balıkları etkiler ve balıklar zehirlenerek kısa süre içerisinde ölür. Git gide balık nüfusu azalacak ve balık yemek için servet ödemek zorunda kalacağız.

Çevre kirliliği o toplumun kişiliğini belirler. Temiz olmayan bir yerde kimse yaşamak istemez ve buda dışarıdan hoş karşılanmaz.

5/5 - (1 vote)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.