Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
30 Kasım 2019, 6:58
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1069

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Yeryüzünde insanların ve tüm canlıların daima yaşadıkları yere çevre denir. Çevre denildiğinde akla dağlar, denizler, ovalar, bitkiler, ırmaklar, denizler, göller çevreyi oluşturur. Çevrenin korunması ve temiz tutulması insanlar ve tüm canlılar için büyük önem taşır. Bunun bilincinde olan ülkeler ise çevrenin korunması için birçok farklı önlem almıştır. Üstelik bu konu ile ilk olarak birleşmiş milletler bir konferans düzenlemiştir. Bu konferans sonrasında 5 haziran günü dünya çevre günü olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde ise çevrenin korunması için 1978 yılında Türkiye çevre sorunları vakfı kuruldu ancak sonrasında ise çevre müsteşarlığı kuruldu.

Çevre müsteşarlığının kurulmasından sonra ise ülkemizde 5 haziran ile 11 haziran tarihleri arasındaki haftaya çevre koruma haftası olarak kabul edilmiştir. Her yıl çevre koruma haftasında okullarda bilinçlendirme organizasyonlar düzenlenir. Ve çevre koruma hakkında insanlar bilinçlendirilir.

Her bireyin çevreyi temiz tutması ve çevreyi koruması büyük önem taşır. Gelecek kuşaklara temiz bir gelecek bırakmak açısından dünya çevre koruma haftası gibi günler büyük önem arz eder.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 10 Kasım Atatürk'ü Anma İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.