Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Çevre Kirliliği ve Çeşitleri

Çevre Kirliliği ve Çeşitleri

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Yeryüzünde insanların ve tüm canlıların daima yaşadıkları yere çevre denir. Çevre denildiğinde akla dağlar, denizler, ovalar, bitkiler, ırmaklar, denizler, göller çevreyi oluşturur. Çevrenin korunması ve temiz tutulması insanlar ve tüm canlılar için büyük önem taşır. Bunun bilincinde olan ülkeler ise çevrenin korunması için birçok farklı önlem almıştır. Üstelik bu konu ile ilk olarak birleşmiş milletler bir konferans düzenlemiştir. Bu konferans sonrasında 5 haziran günü dünya çevre günü olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde ise çevrenin korunması için 1978 yılında Türkiye çevre sorunları vakfı kuruldu ancak sonrasında ise çevre müsteşarlığı kuruldu.

Çevre müsteşarlığının kurulmasından sonra ise ülkemizde 5 haziran ile 11 haziran tarihleri arasındaki haftaya çevre koruma haftası olarak kabul edilmiştir. Her yıl çevre koruma haftasında okullarda bilinçlendirme organizasyonlar düzenlenir. Ve çevre koruma hakkında insanlar bilinçlendirilir.

Her bireyin çevreyi temiz tutması ve çevreyi koruması büyük önem taşır. Gelecek kuşaklara temiz bir gelecek bırakmak açısından dünya çevre koruma haftası gibi günler büyük önem arz eder.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.