Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 3:34 - Zülal Güneş Yazdı

Çocukluk Ve Yetişkinlik Dönemlerine İlişkin Görev Ve Sorumluluklar

Soru: Çocukluk Ve Yetişkinlik Dönemlerine İlişkin Görev Ve Sorumluluklar
Cevap:

Çocukluk ve yetişkinlik döneminde görev ve sorumluluklar değişiklik göstermektedir. Özellikle çocukluk döneminde görev ve sorumluluklar içerisinde oyun oynamak ve eğlenmek, okul ve derslerine odaklanmak, odayı toplamak, aile ve arkadaş ilişkilerini geliştirmek ve fiziksel ve zihinsel aktiviteler yapmak gibi çeşitlilik göstermektedir.

Yetişkinlerin Görev Ve Sorumlulukları

Çocukluk Ve Yetişkinlik Dönemlerine İlişkin Görev Ve Sorumluluklar

Yetişkinlerin görev ve sorumlulukları ise çocuklara göre çok daha fazladır. Daha fazla sorumlulukları bulunan yetişkinlerin kendini ve aile bireylerini ekonomik olarak desteklemek, sağlıklı bir yaşam tarzı ve egzersiz yapmak, sosyal ve profesyonel ilişkilerini yürütmek, yasa ve toplum kurallarına uymak ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmek gibi görev ve sorumlulukları bulunmaktadır.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 19. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.