Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 3:55 - Zülal Güneş Yazdı

Çöp Tenekesinin Üstünde Yer Alan Birbirini Takip Eden Üç Tane Okun Anlamı Ne Olabilir?

Soru: Çöp Tenekesinin Üstünde Yer Alan Birbirini Takip Eden Üç Tane Okun Anlamı Ne Olabilir?
Cevap: Kutuların üzerinde art arda üç ok “GERİ DÖNÜŞÜM” işaretini gösterir. Geri dönüşüm işareti birçok ürünün yeniden kullanılabileceğini göstermektedir

Geri Dönüşüm Ne İşe Yarar?

Çöp Tenekesinin Üstünde Yer Alan Birbirini Takip Eden Üç Tane Okun Anlamı Ne Olabilir?

Kutuların üzerinde art arda üç ok “GERİ DÖNÜŞÜM” işaretini gösterir. Geri dönüşüm işareti birçok ürünün yeniden kullanılabileceğini göstermektedir. Bu sayede çevreye daha az zararımız olur ve madde kullanımı da azalır. Geri dönüşüm işareti ile işaretlenmiş kapların bazı atık malzemeler için yeniden hammadde olarak kullanıldığını bildiriniz.
Geri dönüşüm, artık hammadde olarak kullanılmayan geri dönüştürülebilir atıkları geri kazanmak için çeşitli geri dönüşüm işlemlerinin kullanılmasıdır. Geri dönüştürülebilir malzeme örneği olarak plastik, cam eşya (cam şişeler, maden suyu), pil (kullanılmış), alüminyum mobilya, sandalye, koltuk gibi, teknolojik cihaz (telefon, laptop) ve motor yağları verilebilir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 111. Sayfa Cevapları Aydın Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.