Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:28 - Zülal Güneş Yazdı

Denizlerin Kirlenmesi, Canlıları Nasıl Etkiler?

Soru: Denizlerin Kirlenmesi, Canlıları Nasıl Etkiler?
Cevap:

Denizlerin kirlenmesi, deniz canlılarının yaşamını olumsuz yönde etkileyebilir. Kirlilik, deniz canlılarının besin kaynaklarını tahrip edebilir veya zehirli hale gelebilir. Ayrıca, deniz canlılarının doğal yaşam alanlarını bozabilir veya yok edebilmektedir.

Kirlilik aynı zamanda deniz canlılarının döngüsünü veya doğal dengelerini bozabilir. Deniz kirliliğinin sonuçları, deniz canlılarının yaşam kalitesini ve ekosistem dengelerini negatif yönde etkileyebilir.

Deniz Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?

Denizlerin Kirlenmesi, Canlıları Nasıl EtkilerDenizlerin Kirlenmesi, Canlıları Nasıl Etkiler

Deniz kirliliğini önlemek için neler Yapmalıyız? Sorusunun cevabı özellikle son yıllarda oldukça önemli bir yere sahip olmuştur.

Deniz kirliliğini önlemek için yapabileceğimiz en önemli şey plastik gibi suları kirletecek ve zararlı madde salınımı yapacak maddelerin sulara atılmamasıdır.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 160. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.