Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:20 - Zülal Güneş Yazdı

Dilimizle Hangi Tatları Alırız?

Soru: Dilimizle Hangi Tatları Alırız?
Cevap: İnsanlar dilleri ile farklı tatları alır ve bu bölgelere göre değişir. Dilin uç bölümü algılamaktadır. Ucun hemen arka bölümü ise tuzluyu almaktadır. Yan bölümler ekşiyi alırken arkası da acıyı alır.

Dilimizle Aldığımız Tatlar Nelerdir?

Dilimizle Hangi Tatları Alırız

Bunlara ek olarak umami tat da alınabilmektedir. Bu şekerli olmayan ancak etimsi tatları belirtir. Domates, fasulye ve tahıllar bu kategoride yer almaktadır.

Yan bölümlerken ekşiyi alırken arkası da acıyı alır. Ancak bu durum sadece söz konusu bölümlerin bunları aldığını göstermez.

Sadece bu alanların daha iyi bir şekilde almakta olduğunu gösterir. Ağzımıza bir besin aldığımızda çıplak gözle görülebilen, papilla adlı verilen çıkıntılara değer. Bunlar dilin her yerinde yer almaktadır. Tat alma da bu şekilde başlamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.