Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Dinimiz, Anne Ve Babamıza Nasıl Davranmamızı İster? Anlatınız

Soru: Dinimiz, Anne Ve Babamıza Nasıl Davranmamızı İster? Anlatınız
Cevap: Dinimiz, anne ve babamıza karşı, kırıcı olmayıp, onlara karşı saygılı olmamızı, isteklerini kötü bir davranış ve günah olmadığı sürece yerine getirmemizi istemektedir.

Anne ve Babamıza Neden Saygılı Olmalı İyi Davranmalıyız?

Dinimiz, Anne Ve Babamıza Nasıl Davranmamızı İster Anlatınız

Onlara yardımcı olmamızı, sık sık ziyaret ederek üzmememizi, onları her zaman el üstünde taşımamızı ve en önemlisi de yaşlılıklarında dahi onlara karşı her zaman sabırlı ve iyi niyetli olmamızı istemektedir.
Anne ve babalarımızın hakkı asla ödenmez. Onlar, bizleri doğurup, büyütüp bin bir emek ile yetiştiren, bizleri hayata kazandıran kişilerdir. Bu nedenle de onlara asla kötü davranmamalı ve her zaman saygılı olmalıyız.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 65. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.