Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Zeynep Yazdı

Dinin Hayatımız Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Kur'an-ı Kerim

Dinin Hayatımız Üzerindeki Etkileri Nedir Kısaca

İnsanların Manevi dünyasına etki eden din, ahlaki yapılanmanın temelini oluşturur. Güzel ahlaka sahip olan bireyler disiplinli, adaletli, güvenilir, vicdanlı, merhametli, hakka ve hukuka riayet eden ve buna bağlı olarak yanlış yapmaktan geri durarak güven duyulan bir ortam sunulmasını sağlar.
Belli bir fıtrat üzere yaratılmış olan insan, kendinden üstün olan bir varlığa sığınma ihtiyacı duymuştur. Kendine yakın bulduğu, hayatına etki edip öteki dünyada kendisine merhamet edeceğini düşündüğü tanrıya ya da tanrılara inanma gereksiniminde bulunmuştur. Aidiyet ve bağlanma duygusunun insanda yarattığı hislerden dolayı dinin hayatına etki etmesine izin vererek inandığı dine göre yaşam sürdürmeye çalışmıştır. Din, insanlarda vicdan, merhamet, sevgi, duyarlılık, fedakarlık gibi özelliklerle hareket ederek yaşanabilir bir toplum oluşturmalarını sağlar.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.