Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 15:18 - Zülal Güneş Yazdı

Doğal Afetlere Maruz Kalan İnsanlar Hangi Duygular İçerisinde Olabilir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.

Soru: Doğal Afetlere Maruz Kalan İnsanlar Hangi Duygular İçerisinde Olabilir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.
Cevap:

Doğal afetlere maruz kalan insanlar birçok farklı duyguyu aynı anda yaşamaktadırlar. Özellikle korku, yorgunluk, üzüntü, çaresizlik ve yardımseverlik gibi duygular doğal afetlere maruz kalan kişilerde oldukça yüksek düzeyde görülmektedir.

Doğal Afetleri Yaşayan Bir İnsanın Yaşadığı Duygular Neler Olabilir?

Doğal Afetlere Maruz Kalan İnsanlar Hangi Duygular İçerisinde Olabilir Düşüncelerinizi Belirtiniz

Yaşadıkları duyguların genellikle ortaya çıkma durumları sırasında kişiler hayatlarını ve mal varlıklarını kaybetme korkusu, insanların korku ve endişe duymaktadırlar.

Aynı zamanda doğal afetin sahip olduğu yıkıcı etkisi nedeniyle doğal afetlere maruz kalan kişiler çaresiz ve umutsuz hissetmektedirler.

Doğal afet sırasında insanların başkalarına yardım etme isteği, insanları pozitif ve yardımsever duygular içinde hissetmelerine neden olmaktadır. Bu süreçte özellikle kişilerin evlerinden ayrılması, barınma veya yeniden yerleşme gibi ihtiyaçlarının ortaya çıkması ya da seyahat etme durumunda kalınması gibi birçok farklı faktör hem fiziksel hem de mental yorgunluğa neden olmaktadır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 90. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.