Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:42 - Zülal Güneş Yazdı

Doğal Çevrenin Önemi Kısaca

Soru: Doğal Çevrenin Önemi Kısaca
Cevap: Doğal çevrenin önemi özellikle tüm canlılar için oldukça büyüktür. Doğal çevre canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kendilerine sağlayan bir ortamdır.

Doğal çevrenin Yaşamdaki Yeri

Doğal Çevrenin Önemi Kısaca

İnsanların hayvanlar ve bitkiler içerisinde uyum halinde yaşadığı doğal çevre özellikle insanlar tarafından sıkça kirletildiğinden kişilerin çevre kirliliğini önlemeleri oldukça önemlidir.

İnsanların beslenmesi için ihtiyaç duydukları tüm besinleri doğal çevre onlara sağlamakta ancak kirletildiği takdirde kuraklık meydana gelmektedir.

Tarım ilaçları, atıklar, ağaçların kesilmesi gibi bazı faktörler doğal çevrenin zarar görmesine neden olmaktadır. Bu durumda tarım ilaçlarının veya atıkların yediğimiz besinlere karışması insanlarda ciddi rahatsızlıkların meydana gelmesine neden olmaktadır.

Bu durumda çevreyi koruyucu faktörlere uyguladığımız takdirde doğal çevrenin kirletilmesine önleyebilir ve insan sağlığını koruyabiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 203. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.