Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 0:23 - Zülal Güneş Yazdı

Dolaşım Sisteminde Vücut Savunmasında Görevli Olan, Sindirilmiş Besinlerin ve Oksijenin Taşınmasını Sağlayan Özel Yapılar Nelerdir?

Soru: Dolaşım Sisteminde Vücut Savunmasında Görevli Olan, Sindirilmiş Besinlerin ve Oksijenin Taşınmasını Sağlayan Özel Yapılar Nelerdir?
Cevap: Dolaşım sisteminde vücut savunmasında görevli olan, sindirilmiş besinlerin ve oksijenin taşınmasını sağlayan özel yapılar şu şekildedir; Lenf sistemi, kan damarları, akciğerler ve kalp.

Dolaşım Sisteminde Besin ve Oksijen Nasıl Taşınır?

Dolaşım Sisteminde Vücut Savunmasında Görevli Olan, Sindirilmiş Besinlerin ve Oksijenin Taşınmasını Sağlayan Özel Yapılar Nelerdir?

Dolaşım sisteminde vücut savunmasında görevli olan, sindirilmiş besinlerin ve oksijenin taşınmasını sağlayan özel yapılar şu şekildedir; Lenf sistemi, kan damarları, akciğerler ve kalp.

Lenfatik sistem, bağışıklık sistemi için önemlidir ve vücudun savunmasında rol oynar. Sindirim sistemi boyunca emilen besinlerin bir kısmı, lenfatik sistem aracılığıyla taşınır. Lenfatik damarlar, lenf düğümleri ve dalak gibi yapılar, bağışıklık sistemi hücrelerinin taşınması ve enfeksiyonla savaşmak için önemli bir rol oynar.

Kan damarları, vücuttaki hücrelere oksijen, besinler ve diğer önemli maddelerin taşınmasında önemli bir rol oynar. Aynı zamanda, bağışıklık sistemi hücreleri de kan damarları aracılığıyla taşınır ve enfeksiyonlarla savaşır.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 62. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.