Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:35 - Zülal Güneş Yazdı

Dünyadaki ve Türkiye’deki Turizm Merkezli Hareketliliklerin Toplumların Birbirini Tanıması Açısından Önemini Açıklayınız

Soru: Dünyadaki ve Türkiye’deki Turizm Merkezli Hareketliliklerin Toplumların Birbirini Tanıması Açısından Önemini Açıklayınız
Cevap:

Dünyadaki ve Türkiye’deki turizm merkezli hareketlilikler, toplumların birbirini tanıması açısından farklı kültürlerin birbirleri ile etkileşime girebilmesi nedeniyle oldukça önemlidir. Turistik bir seyahat ile farklı bir kültürün farklı kültüre sahip bir ülkeye gelmesi, buradaki yerel kültür, ahlak, inanç, gelenek ve görenek, mutfak, kıyafet, ahlak gibi tüm kültürel zenginlikler ile karşılaşmasını ve bunları öğrenmesini sağlamaktadır.

Turizm Kültür Etkileşimini Sağlar mı?

Dünyadaki ve Türkiye’deki Turizm Merkezli Hareketliliklerin Toplumların Birbirini Tanıması Açısından Önemini Açıklayınız

Turistik bir seyahat ile farklı bir kültürün farklı kültüre sahip bir ülkeye gelmesi, buradaki yerel kültür, ahlak, inanç, gelenek ve görenek, mutfak, kıyafet, ahlak gibi tüm kültürel zenginlikler ile karşılaşmasını ve bunları öğrenmesini sağlamaktadır.

Ancak yalnızca turistlerin değil, aynı zamanda bu ülkeye gelen turistler sayesinde ülkedeki vatandaşların da farklı kültürleri tanımasını ve etkileşime girmesini sağlamaktadır. Bu sayede de dünyadaki tüm toplumlar turizm sayesinde birbirlerini tanıyabilmektedir. Bu da ön yargıların kırılması ve toplumların birbirine karşı hoşgörülü davranması için oldukça önemlidir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 184. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.